Apie sėkmę su kelkbures.lt
Dalijamės mūsų mintimis apie bendruomeninį finansavimą ir „Mamų unijos“ dalyvavimo socialinio finansavimo platformojeKelkbures.lt sėkmę.
Dar kartą dėkojame Jums visiems, kurių dėka įsigijome naują spausdintuvą.
„Mamų unija“: labdarai taip pat reikia inovacijų
„Bendruomeninis finansavimas – tai puikus būdas įsukti gerų darbų malūno sparną. Organizacija stiprinama iš vidaus ir ilgainiui tampa pajėgi šį sparną nenutrūkstamai sukti pati“, – sako bendruomeninio finansavimo (ang.- crowd-funding) galimybes Lietuvoje pirmą kartą išbandžiusio paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.
Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ jau šeštus metus siekia prisidėti prie onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymo. Vykdydama įvairius socialinius projektus, kurių žinomiausias –vaikų piešinių-atvirukų gamyba, organizacija renka lėšas vaikų gydymui bei nekompensuojamų vaistų įsigijimui.
„Ilgametė patirtis įrodė, kad žmonės mielai įsigyja vaikų pieštus atvirukus, o mažieji ligoniukai jaučiasi įvertinti. Vien per 2013 m. įmonės ir pavieniai asmenys įsigijo apie 11 tūkst. atvirukų, už kuriuos surinkome net 33 000 Lt nekompensuojamiems vaistams, slaugos, higienos ir kitoms būtiniausioms priemonėms įsigyti. Tačiau savo veikloje siekiame įtvirtinti ilgalaikes, tvarias finansavimo galimybes, tad siekiame išbandyti naujus lėšų rinkimo būdus“, – pasakojo E. Mėlinauskienė.
Nuo labdaros iki socialinio verslo
Paramos rinkimo būdų yra gana įvairių, tačiau dažnai tai vienkartinė, anonimiška parama, kuri renkama siekiant spręsti pačias opiausias ir aktualiausias problemas.
„Rėmėjų filantropinė parama ir palaikymas, be abejonės, mums yra labai svarbus. Tačiau pastebime, jog, norint įgyvendinti didelio mąsto socialinius projektus, vien tik paramos neužtenka. Organizacijos turi gebėti kurti ir pasiūlyti unikalias gerumą puoselėjančias paslaugas ar prekes. Kitaip tariant, turime pradėti socialinį verslą“, – sakė fondo vadovė.
„Mamų unijos“ vadovės teigimu, socialinis finansavimas organizacijai suteikia daugiau savarankiškumo. Už surenkamas lėšas investuotojams vėliau suteikiamas atlygis, tad organizacija įsipareigoja užtikrinti savo veiklos tęstinumą ir palaikyti užmegztą ryšį su investuotoju.
Sėkmingas startas su „Kelkbures.lt“
Kaip pasakoja „Mamų unijos“ fondo projektų vadovė, pastaruoju metu tapo vis sunkiau rasti spaustuvininkus, kurie sutiktų neatlygintinai atspausdinti vaikų atvirukus.
„Turėjome begalinį norą ir toliau kurti atvirukus, kurie padrąsina ir džiugina ligoniukus. Nusprendėme, jog norime ir galime tapti savarankiški – tam tereikia turėti nuosavą spalvinį skaitmeninį spausdinimo aparatą, kuris, nepatiriant spaudos išlaidų, leistų mums patiems dar daugiau vaikų piešinių paversti tikrais atvirukais“, – kalbėjo E. Mėlinauskienė.
Įvertinusios lietuviškos socialinio finansavimo platformos „Kelkbures.lt“ patikimumą, „Mamų unijos“ atstovės nutarė išbandyti pasaulyje jau labai populiarų, o Lietuvoje dar naują lėšų rinkimo būdą – bendruomeninį finansavimą (ang. crowd-funding). Tai lėšų projektui telkimas, kuomet projekto rengėjai už investicijas žmonėms atsidėkoja savo kuriamu produktu arba paslaugomis.
Fondas lietuviškoje bendruomeninio finansavimo platformoje sėkmingai surinko visą spausdintuvui „Konica Minolta bizhub C224e“ įsigyti reikalingą sumą – 6480 litų. Kiekvienam investuotojui „Mamų unija“ atsilygins asmeniškai – suvenyrais, praktiškais rankų darbo daiktais ar išskirtine pasakų knygele – priklausomai nuo to, ką rinkosi pats investuotojas.
„Esame dėkingi visiems, investavusiems į mūsų organizacijos veiklą. Projekto palaikymas leido suprasti, kad socialinis verslas yra išties puiki galimybė sukurti tvirtesnį pagrindą veiklos vystymui“, – teigė E. Mėlinauskienė.
Sėkmingai pradėjusi socialinio verslo veiklą, „Mamų unija“ ketina bendruomeninio finansavimo įrankius pasitelkti ir ateityje. Tai organizacijai leis išlaikyti užmegztą ryšį su investuotojais.