„Mamų unija“ pradeda iškilmingų labdaros renginių ciklą Lietuvos regionuose

Šiemet 15-os metų jubiliejų minintis paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ leidžiasi į kelionę po Lietuvą. Jos tikslas – sutelkti vietines miestų bendruomenes veikti išvien, padedant šeimoms, kurios susidūrė su pačia baisiausia – onkologinės ligos – diagnoze. Kai suserga vaikas, kartu „suserga“ ir visa šeima – jos gyvenimas pasikeičia kardinaliai, suteikdamas milžiniškų rūpesčių ir iššūkių.

Pirmasis iškilmingas labdaros renginys vasario 29 d. vyks Kėdainiuose. Jo metu visas dėmesys bus skiriamas būtent šiame mieste ir apylinkėse gyvenančioms šeimoms ir pagalbai joms. Renginyje bus pasakojamos realios fondo „Mamų unija“ bendruomenės šeimų istorijos, pasitelkiant įvairias meno formas. Tokiu unikaliu būdu bus stengiamasi atkreipti dėmesį į sergančių vaikų šeimas ir vakaro metu vyksiančiame aukcione bus renkamos lėšos jų paramai.

Kėdainiuose renginį nušvies žymūs vietos menininkai, krepšinio klubo „Žalgiris“ atstovai, dainininkas Česlovas Gabalis kartu su klavišininku Felix Zakrevsky, atlikėjas Jokūbas Mažeika. Šventinio vakaro vedėjais taps plačiajai visuomenei puikiai pažįstama Indrė Stonkuvienė ir kėdainietis Nedas Stankevičius.

„Atsakyti į klausimą, kodėl aš jungiuosi prie fondo „Mamų unija“ inicijuojamų projektų, man labai paprasta – tik beširdžiai žmonės neskuba į pagalbą vaikams. Vaikai yra mūsų ateitis“, – sako specialiai šventiniam vakarui parinktus kūrinius atliksiantis Č. Gabalis.

Vakaro metu svečiai bus pakviesti prisiminti fondo „Mamų unija“ įsikūrimo ir gyvavimo istoriją, kuri buvo nenuspėjama ir spalvinga, kaip ir pats gyvenimas. Specialiai sukurtų vaizdo klipų serija, gyvi muzikiniai pasirodymai ir unikalios istorijos iš pirmų lūpų, tikėtina, apjungs visus renginio dalyvius, paskatins bendrystę ir empatiją.

Aukciono metu renginio dalyviai galės įsigyti bet kurį iš patinkančių prizų, tarp kurių: dalininko Rolando Žigonio paveikslas „Tekantys raštai“, krepšinio klubo „Žalgiris“ kamuolys, marškinėliai su žaidėjų parašais bei meninę ir istorinę vertę turinti knyga „70 metų „Žalgirio“ krepšinio klubui, menininkės Jurgitos Grigarienės paauksuota keramikinė skulptūra „Balerina“, autorinis dailininko Arūno Rutkaus darbas, juvelyrikos dirbiniai ir kt. Visos aukciono metu surinktos lėšos bus skirtos Fondo globojamoms Kėdainių regiono šeimoms. Visi renginio bilietai dalyvaus loterijoje, kurios pagrindinis prizas – išskirtinis poilsis „Vilnius Grand Resort“ 2 asmenims.

Garsi Kėdainių krašto menininkė J. Grigarienė, aukcionui padovanojusi patį mylimiausią savo kūrinį „Balerina“, sako iš prigimties esanti neabejinga kiek žmonių laimei, tiek ir skausmui. „Pagalba fondui „Mamų unija“ man visiškai natūrali. Esu žmogus, kuriam gera dalintis, nuoširdžiai džiaugiuosi darydama gerus darbus. Mano kūrinys – apie gyvenimo trapumą. Ir apie svajones. Susidūrus su tokia liga, tikėjimas yra labai svarbus“, – sako menininkė.

Vasario 15 d., minint Tarptautinę vėžiu sergančių vaikų dieną, vyks Šv. Mišios Šv. Juozapo bažnyčioje Kėdainiuose. Ten pat iki kovo 1 d. vyksta fondo „Mamų unija“ įkūrėjos, fotomenininkės Eglės Mėlinauskienės fotografijų paroda „Diagnozė“. Ši fotoistorija buvo sukurta 2003-2005 m. siekiant atkreipti dėmesį į onkologinius susirgimus bei mažinti su vėžio diagnoze susijusias stigmas.