Mūsų mažojo Martyno gydymasis Šveicarijos klinikose

Naują savaitę pradėkime, nuo pasakojimo kaip gi sekasi mūsų mažąjam Martynui gydymas Šveicarijos klinikose.

Perskaičius Martyno mamos laišką, labai tikimės kad pasaulyje karantino ribojimai greitai baigsis, nes bene visų globojamų į Šveicariją keliaujančių gydytis šeimų laukia nemenki iššūkiai su kelionėmis ir klinikų darbu.

Labai norėtųsi , kad šeimos turėtų galimybę susikoncentruoti į patį gydymą ir jo eigą, be didesnių pašalinių trigdžių ir nerimo..

Bet Martynas stiprus ir labai tikimės, kad ta šviesa tunelio gale, jau ranka pasiekiama

„Sveiki,

Pastarajai kelionei ėmėme ruoštis jau išaušus naujųjų 2021 metų rytui. Į pašto dėžutę pradėjo skrieti reikalavimai, kuriuos būtina atlikti, kad patektume į Šveicariją. Visų pirma Martynui prieš išvykstant teko atlikti greitąjį covid-19 testą. Jis privalėjo būti atliktas ne anksčiau kaip 72 valandos iki numatyto vizito Lozanos klinikoje. Taip pat turėjome gauti leidimą išimties tvarka atvykti į Šveicariją. Leidimo laukėme net 4 darbo dienas. Atskridę į Šveicariją išimties leidimo vis dar neturėjome. Vos įžengus i nakvynės vietą, sulaukiau žinutes su leidimu. Iš kart kaip akmuo nuo širdies nukrito gavus tą žinutę. Sekančią dieną Martynui buvo numatytas laikas ligoninėje. Po apžiūros su daktarais aptarėme rezultatus. Pasirodo jie – geri. Šį kartą Martyno akytėje nieko nerado ir netaikė jokiu procedūrų! Apėmė labai keistas jausmas. Norėtųsi džiaugtis, tačiau neišeina. Praėjusią žiemą buvo keli kartai, kai nieko nerado akytėje ir procedūros nebuvo taikytos. Bet. Bet prasidėjo karantinai, klinika nedirbo ir teko stabdyti gydymą dviems mėnesiams. Po šio tarpo Martyno akies situacija tapo užleista ir sulaukėme auglių atsinaujinimų. Su jais kovojome net iki 2020 metu pabaigos. Šiuo metu pasaulyje esanti situacija yra labai panaši. Kiekvieną vizitą meldžiamės, kad tik Šveicarijos klinikos neužsidarytų. O jei bus vizitas net pėsčiomis keliautume ten, kad tik pavyktų pasiekti ligos remisiją. Norime džiaugtis rezultatais, naujienos geros. Tik tas nenuorama kirminėlis viduje šūkauja: „Valio! Valio! Gal jau įpusėjome gydymą?“ ir nenutyla. Tačiau nuotaikos šiuo metu labai skeptiškos, nes teko daug kartų nusivilti. Sekanti kelionė numatoma po mėnesio. Jei apžiūros metu nieko neras, pagaliau šalins pterygion (pterygiumą – akies sparninę plėvę, kuri auga ant akies obuolio) nuo sergančios akytės. Tad laikom kumščius, kad viskas pavyktų taip, kaip planuojama. Visiems gražios dienos ir bučkis nuo Martynuko. “