Projekto „Šeimos namučiai“ eiga

Fondo „Mamų unija“ siūlomo Šeimos namučių projekto esmė – ne ligoninės patalpose esantys ir namų aplinką sukuriantys namai vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimos nariams. Šiuose namučiuose:

  • bus galimybė apgyvendinti šeimos narius, atvykstančius aplankyti ir pabūti ilgesnį laiką kartu su sergančiu ir ligoninėje gulinčiu vaiku arba iš ligoninės jau išrašytu ir nuolatinei kontrolei bei tyrimams atvykusiu vaiku namų aplinkoje.
  • bus įrengtas informacijos kabinetas,  suteikiant šeimų nariams prieigą prie įvairių mokslinių šaltinių, duomenų bazių;
  • bus organizuojamos ugdomojo meno terapijos pasitelkiant specialistus;
  • bus sukurta visą parą atvira žaidimų erdvė ir bibliotekėlė šeimoms mokytis reikiamos priežiūros ir atitinkamo bendravimo Šeimos namučių aplinkoje pasitelkiant specialistus.;
  • bus įrengtas fizinės, psichinės ir emocinės reabilitacijos kabinetas, kuriame paslaugas teiks specialistai.

Plačiau apie projektą: www.seimosnamuciai.lt

Projekto „Šeimos namučiai“ eiga:

Šių metų rugpjūčio 20 ir 25 d., rugsėjo 1 d., 2 d. ir 3 d. vyko projekto darbo grupės posėdžiai, kuriuose dalyvavo paramos ir labdaros „Mamų unija“ atstovai, LR vyriausybės atstovai, LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikų ir vaiku ligų klinikų atstovai.
 
Posėdžiuose buvo svarstomi šie klausimai:
  1. „Šeimos namučių“ veiklos turinys;
  2. Naujai statomo Pediatrijos korpuso projektavimo užduoties aprašymas;
  3. „Mamu unijos“ teisės projektavimo ir statybų metu;
 
Š.m. rugsėjo 16 d. LR vyriausybeje vykusiame posėdyje buvo pateiktas ir svarstomas klausimas dėl „Šeimos namučių“ projekto padalijimo į dvi dalis – nepagydomai sergantiems vaikams (paliatyvi slauga) ir sveikstantiems vaikams. Svarstytas klausimas dėl projekto dalių išdėstymo skirtingose teritorijose.