Atidaryta paroda „Mylimos mylinčios“

MG 5874

Trečiadienio vakarą prekybos centre „Ozas“ atidaryta mūsųfotografijų paroda „Mylimos mylinčios“. Tai unikali paroda, kurioje pirmą kartą Lietuvoje eksponuojamos vėžiu sergančių vaikų mamų nuotraukos kartu su jautriomis istorijomis.  Paroda prekybos centre „Ozas“ veiks iki gruodžio 4 dienos.

„Norime mūsų stipriausioms, rūpestingiausioms mamoms priminti, kad be visų užgriuvusių bėdų ir rūpesčių, jos esą nuostabios moterys – kiekviena nepakartojama, graži, žavinga. Vaikų ligoninėje surengtos fotosesijos metu užfiksavome šiltas emocijas, kuriose atsispindi vėžiu sergančių vaikų mamų sukaupta gyvenimo patirtis – stiprybė, kantrybė ir meilė. Jos niekur šitiek nerasite“,– parodos atidarymo metu pasakojo paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ direktorė Eglė Mėlinauskienė.

Į parodos „Mylimos mylinčios“ atidarymą atvyko žinomos Lietuvos moterys: kūdikio besilaukianti Rūta Mikelkevičiūtė, Janina Butkevičienė, dainininkė Diana Dargienė su dukra ir kiti kviestiniai svečiai. „Tikiu, kad šios įkvepiančios mamos ir jų istorijos paskatins visas moteris nepasiduoti užgriuvus gyvenimo nedangoms, mąstyti pozityviai ir nepamiršti skirti bent šiek tiek laiko sau“, – sakė LNK žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė.

Vaiko onkologinės ligos gydymo metu mamos kartu su vaikais ligoninėje praleidžia mažiausiai pusę metų. Jos turi išlikti stiprios ir nepalūžti, nes visi išgyvenimai persiduoda ir vaikams. „Sugebėjau paleisti tą sunkumą ir  nerimą. Esu laiminga už kiekvieną nugyventą šiandieną ir už tai, kad iš arti mačiau, kaip ligoninės koridoriais „vaikšto“ viltis…“, – pasakojo onkologinę dukros ligą išgyvenusi mama.

Paroda „ Mylimos mylinčios“ vyksta lapkričio 11 – gruodžio 4 dienomis prekybos centre „Ozas“ (Ozo g. 18, Vilnius).  Lankytojai gali prisidėti prie pagalbos vėžiu sergančių vaikų mamoms, paaukodami į specialią fondo „Mamų unija“ aukų dėžę, esančią parodos salėje. Už surinktas lėšas „Mamų unija“ organizuos fizinę, psichologinę bei dvasinę būseną sustiprinančius užsiėmimus vėžiu sergančius vaikus slaugančioms mamoms Vilniaus Universiteto Santariškių vaikų ligoninėje ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose.

Kasmet Lietuvoje vėžiu suserga apie 100 vaikų, iš jų apie 80 proc. pasveiksta. Per penkerius veiklos metus „Mamų unija“ onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms suteikė paramos už daugiau kaip 434 tūkst. eurų.

Nuoširdžius ir atvirus pokalbius su parodos „Mylimos mylinčios“ herojėmis galite perskaityti čia: