Baigiamasis „Reikia draugų 2013“ renginys ligoniukams

Nuoširdžiai džiaugiamės baigiamuoju akcijos „Reikia draugų 2013“ renginiu, kuris vyko vakar Vaikų ligoninės onkohematologijos skyriuje Vilniuje. Ačiū 11 Lietuvos gamintojų, informaciniams partneriams, draugams ir visiems žmonėms, kurie pirko aitvaro ženklu pažymėtas prekes ir „sunešė“ tokią reikšmingą sumą ligoniukams – 120 000 litų. Juos mes skirsime projekto „Onkologine liga sergančio vaiko Šeimos Namučiai“ pirmiesiems kūrimo etapams.

Mažiesiems ligoniukams – sulčių šventė

Pasaulinę kovos su vėžiu dieną paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ ir prekybos tinklas MAXIMA Vaikų ligoninės onkohematologijos skyriuje Vilniuje besigydančius vaikučius pradžiugino surengę sulčių spaudimo šventę. Renginio metu fondui buvo perduota ir MAXIMA klientų akcijos „Reikia draugų“ metu paaukota rekordinė 120 tūkstančių litų suma, kuri bus skirta onkologine liga sergančio vaiko „Šeimos namučių“ kūrimui.

Antradienio popietę Vaikų ligoninės onkohematologijos skyriuje Vilniuje sklido gaivūs kvapai. Vaikai patys spaudė obuolių ir morkų sultis, maišė jų kokteilius. MAXIMA atstovai ligoniukams dovanojo simbolinį kiekį sulčių – 120 litrų. Ragaujant šviežiai išspaustas sultis, „Mamų unijos“ fondui simboliškai buvo perduota parama sergantiems vaikams – 120 tūkstančių litų. Būtent tokia suma buvo suaukota per tris akcijos „Reikia draugų“ mėnesius MAXIMA parduotuvėse, kai gyventojai visoje Lietuvoje galėjo įsigyti aitvaru pažymėtą produkciją ir taip padėti sunkiai sergantiems vaikams ir jų šeimoms.

„Džiaugiamės, kad mūsų parduotuvėse onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams šiemet buvo surinkta rekordinė suma, kuri perduota „Mamų unijos“ fondui. Dėkojame klientams už jų dosnumą ir tikime, kad paaukotos lėšos padės mažiesiems ligoniukams pasveikti, jiems ir jų šeimos nariams leis suteikti būtiniausią pagalbą, praskaidrins jų dienas“, – sako MAXIMA LT, UAB, Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Inga Romanovskienė.

Šiais metais viso projekto metu MAXIMA parduotuvėse surinktos lėšos bus skirtos kilniam projektui – onkologine liga sergančio vaiko „Šeimos namučių“ kūrimo pirmiesiems etapams. „Šeimos namučiai“ kuriami tam, kad visa onkologinio ligoniuko šeima galėtų būti kartu: apsistotų namučiuose tyrimų ar ligoniuko lankymo metu, kad prie ligonio nuolat esantis šeimos narys galėtų pailsėti, pakeisti ligoninės palatą į namų aplinką. Taip pat juose bus įrengta speciali paliatyvios slaugos palata bei Vaikų onkologijos informacinis centras.

„Kiekviena šeima sunkiai susirgus vaikui išgyvena didžiulį stresą. Nuolat sekdami sergančiųjų kasdienybę, pastebime ne vieną šeimos dramą. Tik jos nariams esant kartu gerėja vaiko savijauta ir pagreitėja sveikimo procesas. Mes norime padėti suburti, išlaikyti šeimą atsitikus tokiai nelaimei. Onkologinė liga tokia jau yra – ją įveikti padeda ne tik vaistai, bet ir teigiamos emocijos, vidinės įtampos, baimių nebuvimas, šeimos palaikymas. Todėl „Šeimos namučiai“ – labai reikalingi, jie padės suvienyti ligoniukų šeimas“, – sako paramos ir labdaros fondo „Mamų unijos“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Anot jos, nuoširdžios padėkos nusipelno ir akcijoje dalyvaujantys Lietuvos įmonių  gamintojai, kurių produkciją žymėjo aitvarai. „Be supratingo ir socialiai atsakingo Lietuvos verslininkų palaikymo, būtų sudėtinga daryti gerus darbus. Todėl labai tikimės, kad ir būsimoje „Reikia draugų“ akcijoje sulauksime ne mažiau Lietuvos įmonių palaikymo“, – tikisi E. Mėlinauskienė.

2013 m. akcijoje „Reikia draugų“ dalyvavo 11 Lietuvos įmonių. Tai „Amber Pasta“, „Malsena Plius“, „Druskininkų Rasa“, „Vilniaus majonezo gamykla“, „Rokiškio pienas“, „Vilniaus Pergalė“, „Nematekas“, „Vičiūnų“ įmonių grupė, „Margarita“ produktai, „Baltasis pyragas“, „Galinta ir partneriai“.

Prekybos tinklas MAXIMA akcijoje „Reikia draugų“ dalyvauja nuo jos pradžios – 2009 m. Per penkerius metus MAXIMA klientai onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams jau paaukojo daugiau kaip 406 700 litų. Visa surinkta parama kasmet skiriama Vaikų ligoninei Vilniuje Santariškėse ir Vaikų ligų klinikai Kauno klinikose. Būtent čia yra gydomi onkologinėmis ligomis sergantys vaikai iš visos Lietuvos.

Daugiau apie renginį: