Gruodžio, sausio ir vasario mėn. ataskaita: trumpai

naujienos foto 1

Šią žiemą (gruodžio, sausio ir vasario mėn.) vėžiu sergantiems vaikams suteikėme paramą, kurios vertė 72 173 eurai. 

Parama vaistais, slaugos priemonėmis ir kt.

Trims akies vėžį Šveicarijoje besigydantiems berniukams – Domui, Laurynui ir Maksymilianui – kelionės ir nakvynių išlaidoms padengti buvo skirta 5 522 eurai. Domukas į Šveicariją skrido jau 20-ą kartą. Daugybė procedūrų lazeriu šalčiu ir karščiu, 25 narkozės, galybė ašarėlių, nesuskaičiuojamos nemiegotos naktys ir iš nerimo tai stojanti, tai besitrankanti širdis. Taip gyvena Domuko mama Sandra, kuri sako „džiaugiamės mažyte laimės akimirka ir kiekviena maža pergale kovoje. Tokių kovų nelinkėčiau niekam. Vos tik pasidžiaugi – iškart gauni smūgį. Ir tada vėl iš visų jėgų stengies nepalūžti, nes Domukui reikalinga visų mūsų esančių šalia pagalba. Jis šaunuolis, jis tikrai nugalės. Mes kartu galime viską!“

922,88 eurus buvo nupirkti nekompensuojami priešgrybeliniai vaistai dviems berniukams – Ermin ir Dmitrij.

Nuolat buvo teikiama parama būtinosiomis slaugos priemonėmis: sauskelnės (79 vnt), drėgnų servetėlių pakuotės (41 vnt); vienkartiniai paklotėliai (30 pakuočių), šampūnai, prausikliai, kremai, kt.

15 920 eurų skyrėme aštuonioms šeimoms, kurios augina onkologine ligą sergantį vaiką. Ši parama skirta pirmiausiai padėti patenkinti sergančio vaiko poreikiams namuose, taip pat maistui, kelionės į ligoninę išlaidoms, švaros, higienos ir kt. priemonių įsigijimui, drabužėliams ir avalynei, padėti kitiems šeimoje augantiems vaikams, kt.

Parama ligoninėms

Lietuvos Sveikatos Mokslų Universiteto ligoninei Kauno klinikoms, kuriose gydosi onkologiniai ligoniai vaikai, nupirkome 13 funkcinių lovų, kurios padės ilgą laiką gulintiems vaikams patirti mažiau skausmų. Ši parama suteikta įgyvendinus projektą „1000 km Širdies žygis“. Projekto iniciatorius – Saulius Bagdonas, žygeivis, „Aktyvi Tauragė“ vadovas. Lovų vertė – 38 168 eurai.

Taip pat už 2 788 eurų nupirkta 15 oro drėkintuvų į palatas bei 2 perfuzinės pompos.

Vaikų gimtadieniai ir svajonės

Išpildėme 20 vaikų svajonių. Augusto, kuriam padovanojome vežimėlį, mama rašė „Ačiū, ačiū, ačiū „Mamų Unijai“! Negalim atsidžiaugti, einame dabar kiekvieną dieną į lauka, Augustukui erdvu sėdėti ir gera važiuoti naujuoju vežimėliu. Kadangi mažylis pats nevaikšto, tai labai reikalingas daiktas. Iš visos širdies dėkoju!“.

Žiemos mėnesiais gimtadienius atšventė net 46 vaikai. Jiems visiems buvo įteikta po dovaną.

Renginiai, šventės

Kad vaikams gydymas taptų linksmesnis, kad išmoktų naujų dalykų, kartu su tėveliais prasiblaškytų, suorganizavome net 26 įvairaus pobūdžio renginukus – nuo animatorių pasirodymų, pažinties su tikrais alpinistais iki azoto šou.

Onkologiniams ligoniukams ir jų šeimoms renginiai, užsiėmimai, popietės organizuojami kiekvieną trečiadienį Vilniuje, Santariškėse ir kiekvieną ketvirtadienį Kauno klinikose.