Jau du metai kaip mažojo Martyno vaikystę savinasi sunki liga

Kartais ligos mūšio lauke įsigali ramybė su stebuklingai greitai atkeliavusia pergale.

Kartais, rodos, nebeištempsi susikaupusios įtampos, nesibaigiančio „kulkų lietaus“. Iš paskutinių jėgų laikaisi įsikibęs vis dar rusenančios vilties ir neturi teisės sustoti ar palūžti, nes jie – vaikai niekada nepasiduoda!

Jau du metai kaip mažojo Martyno vaikystę savinasi sunki liga – retinoblastoma (akies piktybinis navikas). Du metai gyvenimo su visuomet kelionei į Šveicarijos Lozanos klinikas paruoštais lagaminais, kelionių nuovargis.

Labai tikiu, kad ateis diena, kai pagaliau Martynas pasveiks ir ilgas keliones bei sudėtingą gydymą pakeis nuostabios, spalvingos, nerūpestingos vaikystės dienos.

Linkėdama sveikatos dalinuosi Martyno ir jo mamos, sugrįžusių iš dar vienos kelionės į Lozanoje esančias klinikas, viltinga žinute:

“ Sveiki,

Grįžome iš dar vienos kelionės.

Prieš ją vėl turėjome gauti išimties leidimą atvykti į Šveicariją gydymui. Taip pat Martynui vėl atlikome covid-19 testą. Viskas tik tam, kad galėtume patekti į Šveicariją gydytis. Skrydžiai praėjo sklandžiai, o 3 valandų kelionė traukiniu iš Ciuricho į Lozaną per daug neišvargino.

Sekančią dieną prieš vizitą ligoninėje privalėjau pasidaryti prg (ilgąjį) covid -19 testą klinikoje tam, kad kitą dieną galėtume patekti į skrydį namo. Atlikus testą beliko tikėtis, kad iki skrydžio sulaukčiau neigiamo testo atsakymo.

Klinikoje viskas vyko sklandžiai. Operacija užtruko ilgiau, apie valandą. Laukdama žinojau, kad užtrukus operacinėje galimi keli variantai: 1. Martynui vėl atsinaujino auglys; 2. Akyje auglių nerado ir šalina pterygioną.

Po operacijos, susitikus su gydytojais aptarti rezultatų, paaiškėjo, kad Martyno akyje pakitimų nerasta. Kaip ir buvome sutarę ankstesnio vizito metu, jei pakitimų nebus – šalins pterygioną. Taip ir įvyko.

Žinoma, naujienos labai džiugios. Pagaliau pavyko pašalinti papildomą darinį iš akies, kuris trukdė Martynui ne tik fiziškai bet ir vizualiai buvo itin pastebimas.

Po operacijos jaučiamės stebėtinai gerai. Akies patinimo nėra, skausmo irgi. Akies obuolyje šiuo metu yra kelios siūlės ir visa akis kruvina. Dėl šios priežasties šį kartą pridėjau tik vieną nuotrauką (silpnų nervų žmonėms būtų per daug grafiška).

Martynui dar tebemiegant po narkozės, sulaukiau neigiamo covid testo atsakymo ir galėjau ramiai pradėti pakuotis daiktus kelionei.

Apie grįžimą namo per Latviją daug nesiplėsiu, bet buvo labai daug reikalų. Kaip tik tuo metu kai grįžinėjome, Latvija uždarė sienas, įsivedė komendanto valandą ir t.t. Šiuo metu skristi į Latviją nerekomenduoju, geriau į Lietuvą Bet čia kita istorija.

Kita kelionė į Šveicarijos klinikas numatoma po mėnesio, nes tiek laiko užtruks gijimo procesas po pastarosios operacijos.

Visiems geros dienos ir puikios nuotaikos. Linkėjimai nuo Martyno!“

Eglė |Mamų unija