Lietuvos kūrėjai įsikūnijo į vėžiu sergančio vaiko tėvų vaidmenį

68617811 10218351169902867 5304056977293312000 o
Sėskitės, prašom – nuo šių žodžių prasideda vėžiu sergančių vaikų tėvų kova. Ant kėdės, kuri tampa jų namais. Taip prasideda ir projektas „Vienos kėdės istorija”, drauge su žinomais žmonėmis kviečiantis prisėsti laikinoje ligoninės palatoje ir nepakilti tol, kol nebus surinktos reikalingos lėšos „Mamų unijos šeimos namams”.

Rugsėjo 16 d. pačiame Vilniaus centre, Katedros aikštėje, atsiras imitacinė ligoninės palata, kurioje šalia lovos stovės viena kėdė. Projekto iniciatoriai kvies žmones bent vieną valandą praleisti ant šios kėdės ir taip parodyti savo paramą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams bei jų šeimoms. Palata neužvers durų tol, kol nebus surinkta 500 tūkst. eurų suma projekto tikslui – „Šeimos namų” statybų užbaigimui.

Paramą „Vienos kėdės istorijos” projektui išreiškė bei jo vaizdo klipe nusifilmavo daugelis Lietuvos kino ir muzikos kūrėjų: Andrius Mamontovas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Statislavas Stavickas-Stano, Ineta Stasiulytė, Larisa Kalpokaitė, Justinas Jarutis, Ieva Zasimauskaitė ir kiti.

Larisa Kalpokaitė/ Organizatorių nuotr.

Larisa Kalpokaitė/ Organizatorių nuotr.
Justinas Jarutis/ Organizatorių nuotr.

Justinas Jarutis/ Organizatorių nuotr.

„Nuo šiandien kviečiame visus tapti šios istorijos dalimi, registruotis mūsų svetainėje ir trumpam įsijausti į vėžiu sergančio vaiko šeimos vaidmenį. Užuojautos ir gailesčio čia nereikia, čia reikia supratimo, paramos. Tik kartu galime sukurti „Vienos kėdės istorijos” laimingą pabaigą”, – teigia labdaros ir paramos fondo „Mamų unija” įkūrėja, „Šeimos namų” sumanytoja Eglė Mėlinauskienė.

Kasmet Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga apie 100 vaikų, o susirgus vaikui, suserga ir visa jo šeima. „Šeimos namų” idėja yra sukurti reabilitacijos ir informacijos centrą tokioms šeimoms, kad jos galėtų būti drauge saugioje, jaukioje ir vaikui sveikti padedančioje aplinkoje.

Pasak E. Mėlinauskienės, „Šeimos namai” nepakeis ligoninės paslaugų ar gydytojų funkcijų. Tai socialinė alternatyva, kuri suteiks vaikui ir jo artimiesiems galimybę turėti daugiau laiko kartu.

„Šeimos namai” bus ne tik vieta, kurioje galės gyventi sergančio vaiko šeima, bet ir erdvė, leidžianti dalintis savo istorija bei išgyvenimais su kitomis šeimomis. Šis didelis ir gražus projektas statomas tik iš privačių lėšų, geraširdžių žmonių bei socialiai atsakingų įmonių aukų. Tikime, kad suvieniję jėgas, mes pagaliau svajonę paversime realybe”, – sako „Mamų unijos” įkūrėja.

Užsiregistruoti ir prisidėti prie „Vienos kėdės istorijos” projekto galima interneto svetainėje adresu www.vienoskedesistorija.lt 

Paremti projektą galima siunčiant žinutę numeriu 1344 su žodžiu „VAIKAMS“, auka 5 eurai.

Kiti paramos būdai: pavedimu per banką, aukojant naudojantis Paysera bankininkyste, aukojant į LPF „Mamų unija“ sąskaitą, skiriant periodinę paramą.

https://www.zmones.lt/naujiena/lietuvos-kurejai-isikunijo-i-veziu-sergancio-vaiko-tevu-vaidmeni.53bd6eda-c3e0-11e9-a421-aa000054c883?fbclid=IwAR3sjo18xRYFKE60-3FbNiDrYZTDoNGXVZ_liwMzx3waFSavexQ-J4ADef8