Nomedos tapybos ant puodelių pamokos

nomeda 1024x455

Artėjant Atvelykiui kartu su prekybos tinklu MAXIMA Vaikų ligoninės Onkohematologijos skyriuje Vilniuje besigydantiems vaikučiams surengėme jaukias kūrybines dirbtuves. Smagią ir spalvingą tapybos ant puodelių pamoką ligoniukams vedė žinoma menininkė, keramikė ir tapytoja Nomeda Marčėnaitė. 

Prekybos tinklas MAXIMA jau šeštus metus iš eilės tradiciškai rengia Atvelykio šventes Onkohematologijos skyriuje besigydantiems vaikams ir dovanoja jiems piešimo priemonių – kad laikas ligoninėje jiems neprailgtų ir būtų šviesesnis.

„Gamtoje šiuo metu jau tiek spalvų, tad norisi dalį jų ir optimizmo perkelti ir į ligoninės palatas, kur su sunkia liga kovoja vaikai. Su „Mamų unija“ bendradarbiaujame jau šešerius metus ir kartu stengiamės mažiems ligoniukams padėti tiek finansiškai, tiek kelis kartus per metus aplankydami juos ir sukurdami nedideles, bet jaukias šventes, tokias kaip kad šiandien“, – sako MAXIMA LT, UAB, Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Inga Romanovskienė.

Vien per praėjusius metus prekybos tinklas MAXIMA „Mamų unijos“ fondui padėjo surinkti 120 tūkstančių litų vertės paramą sergantiems vaikams, o šių metų pradžioje jau surengė smagią sulčių spaudimo šventę. Minėta suma suaukota kasmetinės „Reikia draugų“ akcijos MAXIMA parduotuvėse metu, kai gyventojai visoje Lietuvoje galėjo įsigyti aitvaru pažymėtą produkciją ir taip padėti sunkiai sergantiems vaikams ir jų šeimoms.

„Onkologinės ligos, su kuriomis kovoja šie mažyliai, jiems be galo daug kainuoja – tiek finansiškai, tiek patiriamų išgyvenimų prasme. Dėl to bet kokia parama, kuri gali palengvinti jų kovą, yra tiesiog gyvybiškai svarbi. Už surinktas lėšas nuperkame dalį jiems reikalingų vaistų, o mūsų apsilankymai jiems teikia gerų emocijų ir optimizmo. Matėme, kaip džiugiai jie šiandien tapė ant puodelių ir šias geras jų emocijas norisi matyti kuo dažniau“, – sako paramos ir labdaros fondo „Mamų unijos“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Menininkė Nomeda Marčėnaitė mokė vaikus piešti spalvingas gėles, paukščius ir fantastinius gyvūnus. Vaikų su mamomis piešti raštai su Nomedos parašu džiugins kiekvieną jų dieną – šiuos spalvingus puodelius vaikai pasiliks. Pasak Nomedos, nėra negražių piešinių ir netalentingų piešėjų. „Piešimas, tarsi terapija, kuria užsiimdami ir vaikai, ir suaugusieji įsijaučia į nerūpestingą vaikystę ir ant puodelių gula gražiausios gėlės, gyviai ir raštai. Kuo spalvingiau, tuo gražiau, o ir arbata iš tokio puodelio skanesnė“, – visus drąsino piešti Nomeda.

Padėti mažiesiems Onkohematologijos skyriaus ligoniukams gali bet kuris šalies gyventojas, įsigydamas jų pieštų atvirukų MAXIMA parduotuvėse, pervesdamas paramą į „Mamų unijos“ sąskaitą, pirkdamas knygą „Pasakų namučiai“ arba aukodamas didžiosiose MAXIMA parduotuvėse įrengtose specialiose aukadėžėse. Paramos ir labdaros fondui „Mamų unija“ galima padėti ir iki gegužės 1 dienos, skiriant 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio.