Prisidėkite prie naujo Vaikų onkologijos pagalbos centro įrengimo

Šį rudenį labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“ kviečia prisidėti prie kasmetinės labdaros iniciatyvos „McHappy Day“, kurią organizuoja restoranų tinklas „McDonald‘s“. Jos metu visą lapkričio mėnesį bus renkamos lėšos vienai iš palatų naujame Vaikų onkologijos pagalbos centre, Vilniuje įrengti. Šiuo metu statomas pagalbos centras yra kol kas vienintelis toks projektas visoje Lietuvoje, leisiantis onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimoms palengvinti gydymo procesą.

„Gyvenimą aukštyn kojomis apverčiančią diagnozę – vėžys – kasmet Lietuvoje išgirsta apie 100 vaikų, o jų gydymas gali trukti iki kelerių metų. Nors šį laikotarpį ligoninėje vaikai gali praleisti kartu su vienu iš tėvų, kitiems šeimos nariams tenka gyventi atskirai. Žinodami, kad artimųjų buvimas šalia ir palaikymas yra toks pats svarbus kaip ir tinkamas gydymas, nusprendėme imtis unikalaus projekto ir įkurti Vaikų onkologijos pagalbos centrą. Tai onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms skirtas reabilitacijos ir informacijos centras, padėsiantis kartu įveikti varginantį gydymo procesą“, – sakė „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Pasak jos, naujas Vilniaus rajono Riešės seniūnijoje įsikūręs centras apims tiek slaugos, tiek apgyvendinimo ir kitas socialines paslaugas. Jame bus įrengti 10 mini apartamentų šeimos namai, pritaikyti vaikų slaugymui ir kartu gyvenančios šeimos poreikiams, bendros poilsio ir žaidimų zonos, skalbykla bei informacijos centras, administracija. Greta apgyvendinimui skirto komplekso čia veiks ir reabilitacijos centras – jame bus įrengta sporto ir kineziterapijos salė, specialus neįgaliesiems pritaikytas baseinas, reabilitacijos patalpos, pritaikytos psichologinės, dvasinės, meno, muzikos ir šviesos terapijai. Taip pat įrengta oranžerija, kurioje bus galima auginti daržoves ar vaistažoles. Skaičiuojama, kad bendra centro įrengimo vertė sieks apie 2,5 mln. eurų, todėl jam įgyvendinti labai svarbi finansinė parama. 

Viena iš centro palatų – mini apartamentų – bus įrengta už šiųmetės „McHappy Day“ akcijos metu surinktas lėšas.

„Šiemet, minėdami jubiliejinę 15-ąją  kasmetinę „McHappy Day“ akciją nusprendėme kartu su mūsų pirkėjais suvienyti jėgas kovai su vėžiu ir drauge padėti patiems mažiausiems bei jų šeimos nariams. Nuoširdžiai tikime, kad šis Vaikų onkologijos pagalbos centras taps ne tik unikalia vieta mažiesiems pacientams, bet ir bus reikšmingas poslinkis onkologinių ligų gydymo praktikoje“, –  sakė restoranų tinklo „McDonald‘s“ generalinis direktorius Baltijos šalyse Vladimiras Janevskis.

Pasak jo, padėti vėžiu sergantiems vaikams gali kiekvienas „McDonald‘s“ restoranų lankytojas Lietuvoje. Visą lapkričio mėnesį tinklo restoranų svečiai bus kviečiami paaukoti labdaros ir paramos fondo „Mamų unija“ steigiamo Vaikų onkologijos pagalbos centro įrengimui, įsigydami 1,5 Eur kainuojančias nuplaunamas akcijos tatuiruotes ir taip išreikšti savo palaikymą. Akcijos pabaigoje „McDonald‘s“ skirs papildomą paramą už aktyvų akcijos palaikymą, spaudžiant mygtuką „Patinka“, socialiniuose tinkluose.

Kasmetinė labdaros iniciatyva  „McHappy Day“ Lietuvoje įgyvendinama nuo 2001 m. ir vyksta jau 15-tus metus iš eilės. Per visus šiuos metus iniciatyvos tikslams įgyvendinti paaukota daugiau kaip 120 tūkst. eurų.  Už surinktas lėšas nupirkta įvairios medicinos diagnostikos ir gydymo įrangos vaikų gydymo įstaigoms, atnaujinti 2 vaikų dienos centrai Vilniuje ir Kaune, mokykloms padėta įsigyti trūkstamų knygų.