Prisidėti prie ligoniukų palatų atnaujinimo kviečia „Reikia draugų 2014“

Simonas su mama

Paremti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų palatų atnaujinimą – šis socialinės akcijos „Reikia draugų 2014“ tikslas suvienijo mūsų fondą, prekybos tinklą „Maxima“ ir 12 lietuviškų produktų gamintojų. Prie paramos taip pat prisidėti galite ir kiekvienas iš Jūsų. Jums tereikia įsigyti specialiu – aitvaro – ženklu pažymėtų lietuviškų gaminių bet kurioje „Maxima“ parduotuvėje. Akcija „Reikia draugų“ tęsis iki 2015 m. kovo 1 d.

„Akcijos metu surinktas lėšas skirsime Vilniaus Santariškių ligoninės Vaikų onkohematologijos skyriaus palatų atnaujinimui, kuriose gali gydytis iki 40 vaikų nuo kūdikių iki 18 metų. Planuojame pakeisti langus, perdažyti sienas, sutvarkyti santechniką. Palatų jaukumas ir patogumas turi reikšmingos įtakos vaikų bendrai savijautai ir sveikimui, nes ligoniukai kartu su vienu iš tėvų čia praleidžia daug laiko – nuo pusės iki dvejų ar trejų metų. Todėl su žmonių ir atsakingų šalies įmonių pagalba norime bent tokiu būdu palengvinti sudėtingą kelią ligos metu“, – sako paramos ir labdaros fondo „Mamų unijos“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.

Anot jos, ši akcija yra paprastas, nė vieno papildomo gyventojų lito nereikalaujantis būdas parodyti savo dosnumą vaikams, susiduriantiems su onkologinėmis ligomis. Todėl žmonės noriai įsitraukia, o lietuviškas verslas atsakingai remia. Per penkerius akcijos metus buvo surinkta daugiau kaip 406 tūks. litų, vidutiniškai kasmet daugiau kaip po 81 tūkst. litų. Visi jie skirti įstaigoms, gydančioms onkologinėmis ligomis sergančius vaikus, kad būtų įsigyta gydymui reikalinga medicininė įranga ar pagerintos vaikų buvimo ligoninėje sąlygos.

„Šiais metais aitvaro ženklu mūsų parduotuvėse, kaip ir kasmet, žymima tik lietuviška produkcija – stengiamės palaikyti šalies gamintojus ir skatinti pirkėjus rinktis Lietuvoje pagamintus ir išaugintus produktus. Visi jie reikš paramą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Esame dėkingi visiems dosniai aukojusiems praėjusiais metais ir partneriams, kurie prisijungė šiais metais ir palaiko šį kilnų mūsų ir „Mamų unijos“ tikslą“, – sako „Maxima LT“, UAB, Generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Pasak jo, norinčiam padėti pirkėjui nereikia jokio papildomo indėlio, tiesiog apsiperkant parduotuvėje ir įsigyjant kasdienių prekių rinktis akcijos ženklu pažymėtas prekes.

Šiemet pirkėjai, norėdami paremti ligoniukus, gali rinktis iš 12 skirtingų Lietuvos gamintojų ir net 422 akcijoje dalyvaujančių jų produktų. Tai maisto, kosmetikos, buities prekės, kurios yra pažymėtos aitvaro ženklu.  Akcijoje jau ne vienerius metus dalyvauja šios įmonės – „Amber Pasta“, „Margarita“ kosmetika, „Druskininkų Rasa“, „Galinta ir partneriai“, „Malsena plius“, „Rokiškio pienas“, „Nematekas“, „Vičiūnų“ įmonių grupė. Šiais metais prie akcijos prisijungė „Acorus Calamus“, „Kėdainių konservų fabrikas“ ir prekės ženklai „Skubis“ bei „Maxima“ „Favorit“.

Skirti paramą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams „Maxima“ parduotuvėse galima dar dviem būdais: visus metus perkant 9 stenduose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Marijampolėje) esančius „Mamų unijos“ atvirukus arba metant auką į 29 parduotuvėse esančias „Mamų unijos“ aukų dėžes. Surinktos lėšos yra skiriamos onkologinių ligonių nekompensuojamiems vaistams ir gydymui, psichologinei pagalbai teikti.