ŠIANDIEN yra ta diena, kai Jokūbas baigia ilgą ir stiprybės pareikalavusį pagrindinį gydymą.

VAKAR. Jau kuris laikas, po dar vieno ilgojo, daugiau kaip mėnesį trukusio gydymo ligoninėje, Jokūbas su mama gyvena Mamų unijos šeimos namuose.

Vežu Jokūbą su mamą į ligoninę covid testui. Berniukas paniūręs ir tylus. Vaikai gyvena dabartyje. Todėl, visi geri dalykai, nutiksiantys ateityje, kuriuos mėginu vardinti, mažai tegelbsti. Negelbsti ir tai, kad tai – tikėtina paskutinis nemalonusis testas.

Prakalbinti daugiau nemėginu, pažinusi jo tvirtą charakterį ir kad vykstame į vieną nemaloniausių Jokūbui tyrimų. Važiuojame tyloje. Sutariame, kad po tyrimo lauksiu berniuko mašinoje ir jau vilsiuos jį matyti linksmenį.

Atlikus testą vaiko pasaulis, nuotaika akimirksniu persimaino. Per trumpą laiką spėjame apkalbėti tiek daug dalykų, planų – kaip švęsime Šeimos namų kalytės Leilos vienerių metų gimtadienį, kaip vaikas grįš išsiilgęs namų pas močiutę.

Aptariame, suskaičiuojame ir jau prisiminimais palydime Jokūbo sutiktus draugus ligoninėje. Kalbame daug ir linksmai. Vaiko akys sužiba, kai prabylu apie gydymo pabaigą ir berniuko stiprybę nugalėjus ligą. Jokūbai, tu nusipelnei didžiausio prizo už drąsą ir kantrybę!

Grįžę iš ligoninės į Mamų unijos šeimos namus su Jokūbu einame ieškoti prizo. Leidžiamės laiptais į požemyje esantį slaptą stebuklų kambarį, kuriame gyvena žaislai ir vyksta stebuklai.

Berniukas jau kartą ten buvo, kai pirmą kartą atvyko į Šeimos namus. Jis žino, kad ten patekti gali tik ypatingi vaikai.

Jokūbai, Tu esi ypatingas mūsų vaikas! ŠIANDIEN yra ta diena, kai Jokūbas baigia ilgą, daug iššūkių, kantrybės ir stiprybės pareikalavusį pagrindinį gydymą. Šiandien berniukas paskutinį kartą vyksta vienai dienai į ligoninę atlikti kaulų čiulpų punkcijos tyrimą.

Su didžiausiu džiaugsmu išlydėsime Jokūbą, dar vieną pasveikusį vaiką, į namučius linkėdami jam didžiausios sveikatos, šviesių dienų, smalsaus žvilgsnio ir nuostabios vaikystės Ir visuomet lauksime svečiuose Mamų unijos šeimos namuose!

Eglė | Mamų unija