Vaiko onkologinė liga visą šeimą išverčia iš įprastinės kasdienybės

Vaiko onkologinė liga visą šeimą išverčia iš įprastinės kasdienybės, sudrebina šeimos pamatus ir priverčia naujai pažvelgti į daugelį dalykų. Liga padovanoja begalę nepatirtų pojūčių ir kitokį laiko suvokimą. Laiko, srūvančio kaip smėlis tarp pirštų…

Prieš ketverius metus Amelijos tėveliai, išgirdę vaiko onkologinės ligos diagnozę, net negalėjo pagalvoti apie, tai, kad šiandien jų dukrelė Amelija švęs savo aštuntąjį gimtadienį. Tuomet atrodė viskas kitaip, nes begalinė baimė prarasti, kaustė mintis, kūną.

2016 metais, likus 3 mėnesiams iki 4-ojo gimtadienio, Amelijos šeima išgirdo vėžio diagnozę. Mergaitei buvo nustatyta reta aukšto piktybiškumo lygio rabdomiosarkomos forma itin neįprastoje nosiaryklės srityje. Buvo taikytas agresyvus gydymas, 7 mėnesių laikotarpyje ištvertos kelios operacijos, chemoterapija kartu su radioterapija. Taikytos 48 narkozės (trumpesnės ir kelių valandų ilgumo).

Ketvirtąjį gimtadienį Amelija pasitiko ligoninės palatoje, dieną po sunkios ir ilgos operacijos.

Šiandien mergaitė švenčia savo 8-jį gimtadienį ir žvakutes pučia šeimos rate. Šiandien jau 3,5 metai mergaitė remisijoje. Lanko antrą klasę. Amelijai patinka skaityti knygas, konstruoti Lego, kurti pasakas, žaisti su sesute. Šeima džiaugiasi kiekviena diena, kiekvienu gimtadieniu ir žino bei tiki, kad viskas bus gerai.

Miela Amelija, didžiausias džiaugsmas ir dovana šiandien matyti Tave sveiką! Sveikiname Tave su aštuntuoju gimtadieniu! Linkime Tau kuo geriausios sveikatos, spalvingos, įdomios, smalsios, linksmos vaikystės! Linkime, kad Tavo kūrybos pasakose bei širdelėje gyventų šviesus, meile užpildytas pasaulis. Nuoširdžiai dėkojame Amelijos mamai Elikai už pasidalintą istoriją, fotografijas ir už viltį sveikstantiems.