34-oji Gustuko kelionė

Mes visada labai labai laukiame nepaprastai pozityvių akies vėžį Šveicarijoje besigydančio Gustuko mamos Ugnės laiškų. Kiek daug mes visi galime pasisemti iš tų MAMŲ, kurios net ir sunkiausiose situacijose nepagaili gero žodžio ne tik likimo broliams ir sesėms, bet ir visiems geradariams, kurių dėka vaikai sėkmingai sveiksta.
 
„Sugrįžome iš 34-ojo Gusto akyčių gydomojo/patikros vizito. Šį vizitą pasiektas jau beveik 7-ių mėnesių geltonųjų dėmių viduje esančių navikinių masės židinių ramybės periodas, naujų židinių nefiksuota, atsigavimas po narkozės ne itin sklandus, bet sėkmingai sukontroliuotas.
 
Šį vizitą, šias nuostabias žinias mums pranešė darbinę veiklą vėl sugrįžęs dalinai tęsti visų (piktybinius akių tinklainės navikus besigydančių vaikučių ir jų tėvelių) ypatingai mylimas ir gerbiamas prof. F. Munier. Per pastaruosius nesimatymo mėnesius profesorius neužmiršo Gusto gydymo eigos ypatumų, suteikė rekomendacijas dėl tolimesnių akyčių stiprinimo namų darbų ir juokaudamas prasitarė, kad pasiilgo kaskart operacinėje pusbalsiu dainuojamos lietuviškos dainelės („Takeliu ežiukas eina, ant spygliukų neša dainą, tra lia lia lia puk puk puk, tra lia lia lia puk puk puk…“). Dainelės Gustas klauso, kol būna ant mano rankų ir kvėpuoja anesteziologo laikomą veido kaukę (su inhaliuojamais medikamentais) iki momento, kol jo akytės galutinai užsimerkia ir kūnas nebereaguoja į aplinkos dirgiklius.
 
Kaskart po vizito žinių mano galvoje įvyksta minčių poslinkis, vis stipriau suvokiu, kad gyvenimo esmė nėra TURĖTI, bet esmė yra BŪTI. Būti laimingu savame kelyje, kurio vingiai ir posūkiai niekam nežinomi. Kaip svarbu nepamesti ir nepaleisti vidinių atkaklumo, kantrybės ir tikėjimo resursų, beldžiantis į pasveikimo duris, kol jos galutinai atsivers. Ir kokia neįkainojamai reikšminga mums JŪSŲ visų dovana, kad galime tęsti Gusto kelionę sveikimo link. Nuoširdūs ir tikri dėkingumo žodžiai už JŪSŲ daugiametę meilę ir paramą“, – rašo Gusto mamytė.
 
Mes taip pat AČIŪ tariame Airijos lietuvių bendruomenei, kurių paramos dėka (1312 Eur) Gustukas sėkmingai sveiksta.
 
Iš anksto norime padėkoti tiems, kurie deklaruodami pajamas, 1,2 proc. skirs fondui „Mamų unija“. Ši parama virs dideliais darbais!