Ar nusiskustumėte plaukus Mamų unijos kampanijai? Drąsusis Tajus tam pasiryžo!
Šių metų Mamų unijos 1,2 % GPM paramos kampanijos veidu tapo devynerių metų Tajus. Berniukas pasiryžo atsisveikinti su savo plaukais ne tik reklamos tikslui, bet ir siekiant stiprinti artimos aplinkos supratingumą sergančiųjų atžvilgiu. Nors tikslas itin kilnus, visgi, dėl pasikeitusios išvaizdos mokykloje patyrė patyčias.
Tajaus mama Luka dalinasi, kad prieš berniukui priimant sprendimą dalyvauti reklamoje, su juo nemažai diskutavo apie onkologinę ligą, kalbėjo, kodėl sergantieji turi atsisveikinti su savo plaukais, įspėjo apie galimas aplinkinių reakcijas į pasikeitusią išvaizdą. „Norėjau, kad jis suprastų, kieno dalimi jis tampa ir kokią žinutę jo dalyvavimas perduos kitiems“, – sako Luka. Kelias dienas pasvarsčius, Tajus priėmė sprendimą tapti svarbios žinutės nešėju, kad stipriu kovotoju gali būti kiekvienas.
Po reklamos filmavimo grįžus į mokyklą su pasikeitusia išvaizda, Tajaus laukė nemaloni aplinkinių reakcija. „Pažiūrėk, koks plikas“ badė pirštais vaikai. Mama Luka sako, kad apie sūnaus filmavimą pasakojo klasės auklėtojai, o Tajus su bendraklasiais pats pasidalino, kur ir kodėl filmavosi. Klasės draugai jį palaikė, tačiau kiti mokyklos mokiniai iš berniuko šaipėsi taip, kad kartą grįžęs iš mokyklos, pasakė, kad į ją negrįš, kol neataugs plaukai. Ir nors plaukai ataugo per dvi savaites, visgi mama Luka sako, kad ją nustebino berniuko empatiškumas. „Tajus susimąstė, kad jis plaukus nusiskuto būdamas sveikas, o kaip jis jaustųsi tokioje situacijoje, jei iš tiesų sirgtų?“, – dalinasi mama Luka.
Pagal 2018 metų Pasaulio sveikatos organizacijos atliktą tyrimą Europoje ir Kanadoje, Lietuva pirmauja pagal patiriamų patyčių atvejus mokyklose. Net 29 % paauglių berniukų ir 26 % mergaičių Lietuvoje patiria patyčias. Skaičiai itin neraminantys ir signalizuojantys suaugusiems ne tik atkreipti į tai dėmesį bet ir patiems inicijuoti pokytį. Tajaus mama Luka sako, kad berniukas niekada anksčiau mokykloje patyčių patyręs nebuvo. „Paperkantis savo draugiškumu, su kiekvienu sutiktu, greitai ir lengvai randa bendrą kalbą, gerai mokosi, klasėje yra pirmūnas“, – pasakoja Luka. Paklausus, kas galėtų sustabdyti patyčias mokykloje, Tajaus mama sako: „Tėvai savo elgesiu ir vertybėmis formuoja vaiko aplinką, o vaikai savo elgesiu mokykloje atspindi, kokioje aplinkoje jie auga. Tad supratingumo ugdymas kitų atžvilgiu yra būtinas ir prasideda nuo atviro tėvų ir vaikų pokalbio“.
Mamų unija vėžiu sergantiems vaikams organizuodavo atsisveikinimo su plaukais ceremonijas. Susirinkus artimiesiems šventinėje aplinkoje plaukus nusiskusdavo ne tik chemoterapijos gydomi vaikai, bet ir juos palaikantys suaugusieji ir draugai. „Sykį vienai ligoniukei pasidalinus ceremonijos akimirkomis „Facebook” paskyroje, ji susilaukė didžiulio palaikymo iš klasės auklėtojos, mokytojų ir klasės draugų”, – prisimena Mamų unijos vadovė Justina. Esame įsitikinę, kad kalbėti apie onkologinę ligą – būtina. Būdami atviri ir dalindamiesi savo išgyvenimais sulauksime atjautos ir supratingumo ne tik iš suaugusiųjų, bet ir vaikų aplinkoje.
Šiuo neramiu visoje Europoje ir pasaulyje laikotarpiu, kuomet matoma itin daug agresijos ir neteisybės, supratingumas kitų atžvilgiu yra didelė vertybė. Kiekviena būtybė šioje žemėje neša unikalią savo istoriją. Kiekvieno mūsų pasirinkimas, ar norime žmogaus istoriją išgirsti ar renkamės savo galvoje susikurtas prielaidas, kuriomis skaudiname kitus. Ši istorija mums dar kartą priminė, kad tik priimdami kitą tokį, koks jis yra, galime suprasti, atjausti, palaikyti, padėti, būti šalia. Kiekvieno mūsų skirtumai mus moko tolerancijos bei augina stiprias asmenybes.
Mamų unijos organizacija kasdien ruošia stiprius kovotojus, kurie savo ryžtu įveiktų klastingą ligą. Skirdami 1,2 % GPM paramą Jūs tampate šios stiprios komandos dalimi, kuri veikdama išvien gali pasiekti itin džiugių laimėjimų.
GPM paramą Mamų unijai paskirsti galite atlikus vos kelis nesudėtingus žingsnius:
- prisijunkite prie Elektroninio deklaravimo sistemos;
- puslapyje deklaravimas.vmi.lt pasirinkite skiltį „Paraiškos skyrimas“;
- užpildykite FR0512 formą pasirinkus 2021 mokestinį laikotarpį, nurodę E1 Gavėjo tipą – 2 bei E2 gavėjo identifikacinis numerį – 302288579 ir E3 Mokesčio dalies paskirtį – Parama fondo veiklai.