Gustuko 14-oji kelionė

Šiandieną norime su Jumis pasidalinti 14- tos Gusto kelionės į Šveicariją akies vėžio gydymui akimirkomis.
„Prieš ruošiantis į šį 14-ąjį vizitą, kaip niekada jaučiau vidinius nerimo virpulius, nes žinojau, kad po MRT patikros rezultatų galiu išgirsti (tokios prognozės buvo tikėtinos po praėjusio karto apžiūros), kad vietinių lazerio, krioterapijos procedūrų nepakanka navikinėms ląstelėms naikinti ir būtina intraarterinė chemoterapija. O pastarąją procedūrą Gustas sudėtingai ištveria…
Tačiau, nusišypsojo laimė, iš prof. F. Munier lūpų išgirdau kitokias naujienas nei tikėtasi, intraarterinės chemoterapijos šį vizitą neprireikė, nes nedideli šešėliai, kurie praėjusį vizitą suponavo prielaidą, kad tai gali būti vėl pradedančių plisti naujų navikinių sėklyčių užuomazgos (kairėje akytėje) sunyko. Senos navikinės masės židiniai atsinaujino dvejose vietose, tad buvo taikyta konsoliduojanti lazerio terapija. Dešinei akytei gydomųjų procedūrų neprireikė. Tad, kaip niekada anksčiau, su šypsena veide, išstriksėjau iš aptarimų kambario, po pokalbio su profesoriumi. Atrodė, kad įtampos šarvai nusirito nuo pečių, nes chemoterapijos pavyko išvengti.
Kiekvienas mūsų (kas tris savaites) vizitas, tai tarsi mažytė kova, kuri yra žingsnelis į priekį. Ne taip greitai, kaip norėtųsi…, tačiau stengiamės išlaikyti pozityvią nuotaiką, įprasminti laiką drauge. Šiuo metu gyvenimas nėra lengvas, bet tai nereiškia, kad negalime šypsotis, juoktis. Gyvenimo kelyje apstu daug sudėtingų ligos atvejų apraiškų, tad esu dėkinga gyvenimui, kad tokios problemos mus aplenkia.
Grįžimas namo, šį kartą nebuvo sklandus. Lėktuvo bilietų kainos neįtikėtinai šoktelėjo į neregėtas aukštumas, o dar ir skrydžių trikdžiai, oro linijų bendrovių streikai. Numatytas skrydis namo (GVA-FRA; FRA-VNO) taip ir neįvyko, bestovint registracijos eilėje, gavau pranešimą, kad atšaukta viena iš jungiamojo skrydžio (t. y. FRA-VNO) dalių ir mūsų neberegistravo skrydžiui ir iš GVA iki FRA, nes oro linijų bendrovė neturėjo pasiūlyti jokių skrydžio alternatyvų, kaip iš FRA galėtume pasiekti VNO mūsų atvykimo laiku. Tad GVA teko neplanuotai užsibūti, gavome naujus bilietus sekančiai parai (GVA-ZRH; ZRH-VNO). Likusiom keliolikai laukimo valandų iki naujojo skrydžio praleisti oro linijų bendrovė suteikė apgyvendinimą viešbutyje, tad kelias naktinio miego valandas iki paryčių galėjome minkštai nusnųsti. Sugrįžę namo, kaip niekada anksčiau džiaugiamės namais, kurie pirmą kartą buvo taip ilgai siekiami, bet svarbiausia, kad galų gale viskas sėkmingai.
Dėkojame, už Jūsų širdžių dosnumą, kurių dėka Gustas gali sveikti ir linkime smagių vasaros malonumų bei džiuginančių potyrių tyrinėjant, atrandant pasaulio žavesį.