Jubiliejinio „Mamų unija“ padėkos vakaro metu vaikų labui surinkta beveik 70 000 eurų

Rugsėjo 28 d. Smėlio arenoje vyko labdaringas renginys – 15 metų minintis paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ surengė padėkos vakarą savo partneriams ir bendražygiams, visuomet esantiems šalia kovoje su vaikų vėžiu.

„Labas vakaras ponios ir ponai, sveikiname visus susirinkusius į kelionę. Kelionę basomis kojomis, nuostabiu lietuvišku pajūriu, kelionę į svajones, kelionę per gyvenimą. Nepastovus, bet tuo ir gražus – toks yra gyvenimas, tokia yra jūra, tokia yra ir „Mamų unija“, – sveikinimo žodį tarė vakaro vedėjai Jurgita Jurkutė ir Nedas Stankevičius.

Šiandien „Mamų unija“ mini 15 metų jubiliejų, o per tuos metus būta visko – pergalių ir pralaimėjimų, kilimo ir nuopolių, liūdesio ir džiaugsmo ašarų.

„Šį vakarą kviečiame dar kartą pamilti gyvenimą, įkvėpti jėgų, atrasti vilties ir sustiprinti tikėjimą. O tada šiuos jausmus skleisti tiems, kuriems jų labiausiai trūksta“, – šventinį vakarą pradėjo J. Jurkutė, pakviesdama susirinkusiuosius susipažinti su fondo veikla ir pasiklausyti užburiančių Martyno Kavaliausko ir Gabrielės Vilkickytės dainų.

Išskirtinį pasirodymą surengė ir Jokūbas Mažeika bei fondo „Mamų unija“ globotiniai Joris ir Smiltė, sudainavę dainą „Širdelę spaudžia“. O kelios bendruomenės šeimos pasidalijo savo jautriomis istorijomis – viena su laiminga pabaiga, kuomet vaiko liga buvo sėkmingai įveikta, o kita ne tokia džiuginanti, kuomet mažasis kovotojas pralaimėjo, palikdamas tik pačius šilčiausius prisiminimus.

Šventinio renginio išvakarėse susirgusi fondo įkūrėja Eglė Mėlinauskienė į susirinkusius svečius kreipėsi video žinute: „Širdimi esu ir būsiu su jumis. Esu dėkinga jums už tuos 15 metų, nesvarbu, kada prisijungėte. Ačiū jums už pasitikėjimą, kad nuo mažyčio ir niekam nežinomo, mes galėjome išaugti į didelį ir prasmingų darbų kupiną fondą. Ačiū, kad leidote mums kurti. Mes tapome be galo stiprūs tik jūsų dėka. Ačiū, kad nenustojate mumis tikėti visus 15 metų. Už vaikus, dėl vaikų, su meile“.

Jubiliejinio vakaro metu surengtas aukcionas, kurio vairą į savo rankas perėmė charizmatiškoji Indrė Stonkuvienė. Didžiausia suma aukcione buvo įvertintas dailininkės Yuge Kurt paveikslas ir dirbtinio intelekto kuriamų interpretacijų video. Dar vienas meno kūrinys – dailininko Rolando Žigonio paveikslas „Mes tampame Dievais“ – taip pat buvo įvertintas penkiaženkle suma. Aukcionui buvo pristatytas ir kamuolys su 2023 m. Lietuvos krepšinio čempionų – „Žalgirio“ komandos parašais. Nuostabiai elegantiška vakarinė lietuviško prekinio ženklo „Step by Step“ suknelė tiesiai iš dizainerės Jūratės Steponavičiūtės rankų iškeliavo į naujosios savininkės rankas ir buvo duotas pažadas, kad šia suknele bus pasipuošta jau kitų metų fondo „Mamų unija“ padėkos vakarą. Aukciono metu buvo parduota ir relikvinė vertybė – mėgstamiausi šviesios atminties rašytojos ir grafikės Jurgos Ivanauskaitės auskarai bei fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus sukurtas jos portretas.

   

  

Paskutinis aukciono prizas – menininkės Agnės Kišonaitės skulptūra „Norus pildanti žuvelė“ – unikali tuo kad naujajam savininkui ji bus perduota tik po mėnesio. Ši meninė instaliacija – tai baigiamoji fondo minimo „Auksinės žuvelės mėnesio“ dalis ir bus eksponuojama nuo spalio 5 d. Vilniuje ant Baltojo tilto.

Aukciono pabaiga daugeliui buvo netikėta ir įtraukė susirinkusius į smagų žaidimą – I. Stonkuvienei pasiūlius nusifotografuoti kartu su vakaro vedėjomis, skiriant piniginę paramą fondui „Mamų unija“, svečių dosnumui nebuvo ribų.

Visa vakaro metu surinkta suma – beveik 70 000 eurų – bus skirta fondo globojamų vaikų ir jų šeimų kovai su onkologine liga.