Vilniuje ant Baltojo tilto pristatyta menininkės Agnės Kišonaitės skulptūra „Norus pildanti žuvelė“

Spalio 5 d. Vilniuje ant Baltojo tilto pristatyta jungtinė menininkės Agnės Kišonaitės bei paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ meninė instaliacija – skulptūra „Norus pildanti žuvelė“. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami aplankyti Žuvelę, sugalvoti norą ir paleisti jį į visatą, taip išreiškiant palaikymą kiekvienam onkologine liga sergančiam vaikui ir jo šeimos nariams.

„Prieš kelerius metus man pačiai teko patirti, ką reiškia, kai suserga tau artimas vaikas ir koks svarbus tampa aplinkinių palaikymas. Kai sulaukiau „Mamų unijos“ skambučio su prašymu kažką sukurti, jokių dvejonių neturėjau, iškart sušukau „žinoma!“. Pažvelgusi į „Mamų unijos“ logotipą – keturias žuveles, saugančias ikriuką, supratau, kad man nieko daugiau galvoti ir nebereikia – aš noriu sukurti Žuvelę.

Kai apsisprendžiau, kad kursiu būtent norus pildančią Žuvelę, pradėjau mąstyti, kas yra nedidelis daiktas, kurį turėtų bet kuris žmogus ir galėtų paaukoti kilniam tikslui. Staiga šovė mintis: ogi raktas, tinkamai jį sulenkus, primena žuvies žvyną! Taigi, paprašiau žmonių surinkti senus, jau nebenaudojamus ar tiesiog nebereikalingus raktus, kuriuos vėliau suklijavau ant skulptūros pagrindo.

Nors Žuvelė atrodo visai nedidelė, tačiau ją kūrė daug žmonių – vitražistai, keramikė, meistrai, kurie skulptūrą šlifavo, pagalbininkės, kurios klijavo raktus, jau nekalbant apie žmones, kurie visą mėnesį tuos raktus rinko. Į šį darbą įdėta labai daug širdies!“, – šypsosi menininkė.

Skulptūra „Norus pildanti žuvelė“ – tai baigiamasis „Auksinės žuvelės mėnesio“ ir fondo „Mamų unija“ 15 metų sukakties minėjimo akcentas. Skulptūra vilniečius ir miesto svečius džiugins visą mėnesį – iki pat lapkričio 5 d.