Martynas, sveikstantis nuo retinoblastomos (akies piktybinio naviko)

Martynas, sveikstantis nuo retinoblastomos (akies piktybinio naviko), nors dar labai mažas, bet jau nuėjo ilgą ligos kelią. Besikalbant su berniuko mama supratau, kad nuotaikos dar nėra džiaugsmingos ir vaikas tęs gydymą, kuris gali dar užtrukti. Visuomet linkime geriausių gydymo rezultatų ir galvojame, kad Martynas pasveiks, kaip ir kiti fondo globojami vaikai. Suprantame, kad kelionių nuovargis, nesibaigiantys vizitai pas medikus, ilgas laukimas pagerėjimo silpnina viltį ir jėgas. Todėl, tokiu metu labai reikia visų mūsų palaikymo, padrąsinimo, kad viskas bus gerai.

O tuo tarpu Martynas laksto, gerai jaučiasi ir auga. Vaikai juk taip puikiai prisitaiko prie bet kokių sąlygų ir ištveria visus nepatogumus.

Palaikykime Martynuką ir jo tėvelius ilgos ligos kelyje!

Dalijamės paskutinės kelionės į Šveicarijos Lozanos vaikų ligų klinikas Martyno mamos žinute :

„Sveiki, Ilgai nekilo ranka vis parašyti kaip sekėsi paskutinė kelionė. Bet apie viską nuo pradžių. Buvome gavę vizitą ankstesnei datai, tačiau teko pavėlinti laiką, nes lėktuvų ir keltų bilietai buvo išparduoti. Šiuo metu yra atnaujinta tik dalis skydžių, tad iš Lietuvos į Šveicariją ir atgal keliaujame su persėdimais. Bet bent jau tą pačią dieną būname vietoje, ne taip, kai teko keliauti su mašina. Kelionės praėjo sklandžiai be nesklandumų, tik nesitikėjau tokio tuščio vaizdo oro uostuose. Kažkoks siurrealus vaizdas, kai visur tuščia ir uždaryta, tarsi po apokalipsės.

Kitą dieną, po atvykimo, atlikome Martynui koranoviruso testą, kuris buvo neigiamas ir buvo paskirtas vizitas apžiūrai. Rezultatai po paskutinės procedūros nedžiuginantys. Vėžinių lastelių pilkoji dėmė liko, bet neišsiplėtė. Papildomai akies stiklakūnyje vėl pastebėti nauji auglių židiniai. Norint pastaruosius sunaikinti, buvo atliktas chemijos sušvirkštimas tiesiai į akies obuolį. Papildomai intraarterinės chemoterapijos gydytojai nebeatliko, tačiau labai tikėtina, kad teks ją atlikti sekančio vizito metu. Vėl teks keliauti be atgalinio bilieto, nes nesame tikri, kokios procedūros ir kada bus atliekamos Martynui. Viskas priklauso nuo to, ką ras gydytojai sekančio vizito metu.

Nuotaikos nėra puikios. Kartais atrodo, kad visi rezultatai, ką pasiekėme per beveik dvejus gydymo metus, sparčiai nyksta ir grįžtame į pradžią. Tačiau žinome, kad kito kelio nėra. Kita kelionė numatoma sekančią savaitę.

Martynas jaučiasi puikiai ir siunčia visiems linkejimus.“