Šįkart dalijamės Martyno mamos paskutinės kelionės į Lozanos klinikas Šveicarijoje patirtimi

Nežiūrint visų pandemijos sukeltų sunkumų, mūsų globojami vaikai, gydomi užsienio klinikose, neturi pasirinkimo – tik kelią pirmyn.

Kaip bebūtų sunku, vaikai, dėl agresyvios ligos, negali stabčioti, laukti. Todėl kelionės pas medikus šiandien ypatingai varginančios, reikalaujančios daug kantrybės ir jėgų.

Kartu su šeimomis išgyvename ir labai laukiame tų stebuklingų medikų ištartų žodžių: Gydymas baigtas! Pasveikai!

Šįkart dalijamės Martyno mamos paskutinės kelionės į Lozanos klinikas Šveicarijoje patirtimi:

“ Sveiki, rugsėjo mėnesį įvykusi kelionė buvo ne itin sėkminga. Apžiūros metu rastas auglio atsinaujinimas. Procedūrų aptarimo metu kartu su prof. Munier nusprendėmė, jog jei sekančio vizito metu ras nors menkiausią atsinaujinimo indikaciją – bus taikoma intraarterine chemoterapija. Tačiau vėl ne visu 100 proc buvome tikri ar ji bus, nes viskas paaiškėtų tik po sekančios apžiūros. Rugsėjo mėnesį Martynui buvo pritaikyta jau penktoji tiesioginės chemijos sušvirkštimo į akies obuolį procedūra.

Sekantis vizitas buvo paskirtas po mėnesio, po Martyno trečiojo gimtadienio. Džiaugiames labai, kad gimtadienį galėjome atšvęsti kartu su šeima. Tokių dienų, kai būname ne saviizoliacijoje mums būna labai nedaug. Kartais saviizoliacija trunka mėnesiais, nes dažnai keliaujame gydytis į Šveicariją.

Sekančią dieną po trečiojo gimtadienio jau krovėme lagaminus kitai kelionei.

Paskutinioji kelionė praėjo sklandžiai. Sulauktos naujienos geros – nėra jokio aktyvumo ar atsinaujinimų. Intraarterinės chemotarapijos neprireikė. Žinios puikios, tačiau neskubame džiaugtis, gal net šiek tiek baisu. Martynuko ligos istorijoje jau buvo keli atvejai, kai sulaukėme tokių žinių, bet pagerėjimai buvo labai laikini ir po jų sekdavo ilgi ligos atsinaujinimo periodai.

Paskutinę kelionę profilaktiškai taikytas gydymas lazeriu. Sekantis vizitas numatomas po mėnesio.

Martynas šiuo metu jaučiasi gerai, laimingas ir linksmas.

Bučkis visiems nuo Martyno!“

Martynuk, Tavo gydymo kelias sudėtingas, bet tikime, kad tai jau – praeitis. Juk jau daugeliui vaikų pasisekė ir Tau tikrai pasiseks pasveikti. Iš visos širdies linkime Tau ir Tavo tėveliams kantrybės ir vilties.