Vėžį įveikusiems vaikams padovanojo kelionę į Turkiją: kai kurie pirmą kartą pamatys jūrą

vaikaiegles melinauskienes nuotr 79280832

Dešimtmetį mininčio vėžiu sergančių vaikų paramos fondo „Mamų unija“ globojami vėžio paliesti vaikai gavo netikėtą dovaną – Turkijos avialinijos „Turkish airlines“ ir Alanijos savivaldybė dovanoja galimybę vaikams pasimėgauti saule ir jūra nesibaigiančios vasaros krašte. Penki vaikučiai kartu su tėveliais lankysis specialiai jiems sukurtoje 10 dienų sveikatos stovykloje – „Daugiau saulės, daugiau vilties su Turkish Airlines“.

„Mūsų įmonė yra didelė, visus joje dirbančius vienija meilė vaikams, nes dauguma mūsų esame tėvai, kiti ketina jais tapti. Ypatingą ryšį turime su šalimis, kuriose dirbame, todėl visada, kaip tikri bendruomenės nariai jaučiame pareigą padėti, jeigu kažkam mūsų pagalba reikalinga. Kaip skrydžių bendrovė, mes puikiai žinome, kokią naudą, įspūdžius ir emocijas teikia kelionės ir galimybės pasiekti norimus kraštus, todėl nusprendėme tai padovanoti Lietuvos vežio paliestiems vaikams“ – sako „Turkish Airlines“ generalinis direktorius Lietuvoje p. Ahmet Öztaş. Pasak jo, tikimasi, kad su „Mamų unijos“ vaikučiais pradėtas projektas bus ne tik tęstinis, bet ir įkvėps kitose šalyse dirbančius kolegas sekti šiuo pavyzdžiu.Į stovyklą Alanijoje vaikučiai keliaus „Turkish Airlines“ oro linijomis. Jų atstovai vaikučiams ir jų tėvams dovanos ne tik bilietus, bet ir oro linijų įsteigtas dovanas.

Vaikai, kurie keliaus į Turkiją, pasakos savo įspūdžius, kai kurie iš jų pirmą kartą skris lėktuvu, kai kurie pirmą kartą matys jūrą, kitokią, nei Lietuvos, gamtą, susitiks su kita kalba kalbančiais vaikais ir suaugusiais. – „Mamų unija“ vadovė Eglė Mėlinauskienė

Stovykloje vėžio diagnozę išgirdę vaikai iš Lietuvos ne tik bendraus su Alanijos vaikais, jų šeimomis, mokysis jų tradicijų ir dainų, bet ir dalyvaus specialioje pažintinėje programoje, kurią papuoš vėžio sirgusiems vaikams pritaikytos geras emocijas dovanojančios pramogos. Stovyklos specialistai rūpinsis sveika mityba ir sveiku poilsiu. Vaikučius ir jų šeimos narius globos Alanijos ir „Mamų unijos“ savanoriai.

egle melinauskiene fotografuoja ne tik gamta bet ir dramatiska kasdien 79280825
„Su Lietuva Alaniją sieja ypatingi ryšiai, draugaujame su Lietuvos miestais. Alanijoje turime ir aktyvią lietuvių bendruomenę, kuri mūsų krašte vykdo keletą nuostabių projektų su mūsų vaikais, todėl norime prisidėti prie gražaus mūsų šalių bendradarbiavimo ir pradedame naują projektą, kuris padės vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimoms grįžti į normalų gyvenimą. Tikimės, kad mūsų oras, gamta, maistas, žmonės ir poilsiui pritaikyta infrastruktūra padės, kad vaikai ir jų tėvai čia pasikrautų teigiamos energijos ir sveikatos“, – sako Alanijos viešbučių asociacijos pirmininkas ir „Titan Select Hotel“, kuriame apsistos vaikai, savininkas p. Burhan Sili.

vaikaiegles melinauskienes nuotr 79280857

„Šie jubiliejiniai mūsų fondo metai mums dovanoja ne tik gerus žmones, bet ir projektus, apie kuriuos norime papasakoti visiems. Vaikai, kurie keliaus į Turkiją, pasakos savo įspūdžius, kai kurie iš jų pirmą kartą skris lėktuvu, kai kurie pirmą kartą matys jūrą, kitokią, nei Lietuvos, gamtą, susitiks su kita kalba kalbančiais vaikais ir suaugusiais. Manau, šie ypatingi susitikimai ir potyriai neišvengiamai virs gyvais video ir foto dienoraščiais, nes vėžio paliesti vaikai apdovanoti ypatingu tyrumu, viltimi ir noru dalintis“, – sako fondo „Mamų unija“ prezidentė Eglė Mėlinauskienė.

„Mamų unija“ vaikai su tėveliais stovykloje „Daugiau saulės, daugiau vilties su „Turkish Airlines“ dalyvaus spalio 13–24 dienomis. Kelione rūpinasi „Turkish Airlines“, atostogomis Alanijoje – Alanijos savivaldybė ir Turkijos verslininkai. Vaikų istorijomis, video ir fotografijų dienoraščiais dalinsis vaikučių draugas ir projekto informacinis partneris DELFI.

Daugiau: https://www.delfi.lt/vaikai/idomu/vezi-iveikusiems-vaikams-padovanojo-kelione-i-turkija-kai-kurie-pirma-karta-pamatys-jura.d?id=79280611