Gustukas

Atsargiai paimu mažylį ant rankų, bijodama užkliudyti iš po rūbelių kyšančius laidus. Jais teka berniukui lašinama chemoterapija.
Gustukas stipriai įsikimba man į pirštą ir visą laiką, kol laikau berniuką ant rankų, jo nepaleidžia. Mažylis gaudo kiekvieną žodį, kalbinamas apdovanoja plačia šypsena. Berniukui svarbu liesti ir girdėti, nes tik taip šiandien gali bendrauti su jį liečiančiu, kalbinančiu žmogumi.
Gustukas dar nesupranta, kad jo pasaulis yra tamsus, kad be garsų ir lietimo yra pasaulis, kurį galima regėti. Mažylis nežino, kad geraširdžių žmonių pagalbos dėka, jis gali nušvisti įvairiomis spalvomis.
Tikiu, kad stebuklas tikrai įvyks ir ateis diena, kai Gustas išvys mamos ir tėčio mylinčias akis ir visas nuostabaus pasaulio spalvas.
Tikiu, nes vienas stebuklas jau įvyko. Per trumpesnį nei savaitė laiką mums drauge pavyko Gusto gydymui surinkti 73 542,34 eur.
Dėl vos 3 – jų mėnesių mažylio sveikatos susivienijo daugybė geraširdžių žmonių, siuntę nuoširdžius linkėjimus ir aukoję berniuką užklupusios retos ligos (akių piktybinis navikas – retinoblastoma) gydymo kelionėms, slaugai Šveicarijos Lozanos klinikose.
Paprastai retinoblastomos gydymo laikas trunka apie du metus, retesniais atvejais kiek ilgiau. Vienerių metų gydymo kelionėms, apgyvendinimo, transporto išlaidoms padengti, slaugos priemonėms įsigyti tenka išleisti apie 30 000 eur.
Nuoširdžiausias AČIŪ Gustuką pamilusiems ir atjautusiems geriems žmonėms, dovanojusiems mažam berniukui viltį, tėveliams – daugiau stiprybės ir ramybės.❤