Nuostabus baltapūkis, žydraakis Adrijus

Šiandien į mus iš nuotraukos žvelgia nuostabus baltapūkis, žydraakis berniukas.
Vis prisimenu tą dieną, kai pirmą kartą išvydau Adrijų – trapų, mažutį mėnesio amžiaus kūdikį, kuriam, man tąkart pasirodė, net patys mažiausi kūdikiams skirti rūbeliai buvo per dideli. Prieš du metus, vos mėnesio sulaukusiam berniukai medikai diagnozavo sunkią ir retą onkologinę ligą – retinoblastomą (akių piktybinį naviką).
Šiandien dvimetis Adrijus sėkmingai sveiksta ir labai tikėtina, kad greitu metu jo kelionės į gydymo įstaigą, esančią Šveicarijoje Lozanos vaikų ligų klinikose, taps retesnėmis. Berniuko tėveliams, turintiems regėjimo negalią, Adrijaus sėkmingas sveikimas – tikras stebuklas, nes tokia pat liga kažkada vaikystėje sirgo ir Adrijaus tėvelis. Tuo metu Lietuvoje reta onkologinė liga – akių retinoblastoma buvo beveik nepagydoma.
Šiuo laiku visi vaikai, išgirdę retinoblastomos diagnozę, turi galimybę gydytis ir sveikti geriausiose, retą ligą gydančiose, kitų šalių vaikų ligų klinikose.
Žmonių gerumo dėka net keturi Mamų unijos fondo globojami vaikai gali gydytis ir sveikti nuo sunkios ligos.
Adrijus sugrįžo iš dar vienos gydymo kelionės, apie kurią pasakoja berniuko mama Deimantė:
“ Laba diena, jau seniai berašiau. Turėjom visokių darbų, darbelių ir reikalų. Kelionės birželį ir va dabar mums praėjo sėkmingai. Adrijui nerado jokių problemų ir yra viskas gerai. Apžiūros praeina labai greitai, nors ligoninėje praleidžiam pusę dienos, nes prieš apžiūras reikia tris kartus 15 min. intervalais lašina akis plečiančius lašus. Šiaip Adrijus auga gerai. Dabar šiek tiek kosėja, nes buvo peršalęs. Dabar, kita kelionė po 6 savaičių – rugsėjo 6 d. „
Dėkojame Adrijaus mamai Deimantė Reinytė-Jasienė už pasidalijimą kelionės įspūdžiais ir nuotraukomis.
Nuoširdžiai dėkojame geriems žmonėms, už kiekvieną vaiko žingsnį link pasveikimo, už sugrįžtančias nerūpestingos vaikystės dienas🌷