Martynas jau ilgą laiką gydosi akies retinoblastomą geriausiose Europos klinikose

Vienas po kito, gerų žmonių padedami, mūsų mažieji keliauja ir grįžta su naujienomis iš Šveicarijoje esančių Lozanos klinikų. Tikime, kad jokie virusai, dėl ko tėveliai labiausiai baiminasi, nesustabdys vaikų gydymo, nes nuoseklumas ir gydytojų rekomendacijos – itin svarbu jų sveikimui.

Šįkart iš vizito pas medikus grįžo Martynas. Mažylis jau ilgą laiką gydosi akies retinoblastomą geriausiose Europos klinikose. Dalinamės Martynuko mamos paskutiniės kelionės patirtimi ir dėkojame visiems geradariams už suteiktą galimybę vaikams sveikti:

“ Sveiki, dalinamės įspūdžiais po kelionės. Šiek tiek neramu buvo prieš išvykstant dėl aplink sklandančios panikos virusams. Tačiau užsienyje tikrai tokios didelės panikos nėra. Žinoma kabo įspėjamieji ženklai, galima rasti dezinfekcijos priemonių rankoms oro uostuose, tačiau viskas vyksta civilizuotai ir protingai.

Kitos dienos rytą atvykus į ligoninę Lozanoje Martyną prieš operaciją paruošė kaip visada – lašiukai vyzdžių plėtimui, jokio maisto ir vandens nustatytą laiko tarpą. Tuomet Martynas pasipuošęs pižama, o aš su specialia apranga keliaujame į operacinę. Operacinėje visada leidžia būti vienam iš tėvų ir laikyti rankose vaiką, kol jis užmiega. Užmigus personalas leidžia pabučiuoti dar mažylį atsisveikinant ir liepia palikti operacinę. Dažniausiai šį laiką praleidžiu kavinėje laukdama, kol seselė informuos, jog laikas aptarti operacijos rezultatus su gydžiusiu daktaru. Tačiau šį kartą net nespėjau kavos, kai prieš akis išdygo sesutė ir pranešė, jog jau laikas keliauti. Po mano išėjimo iš operacinės buvo praėję ne daugiau kaip 10 minučių. Tai šiek tiek keista, nes įprastai operacija dažniausiai trunka visą valandą.

Susitikus su prof. Munier paaiškėjo, jog Martyno akutė šiuo metu švari, naujų auglių nėra ir pirmą kartą per visą mūsų kelionių istoriją jam netaikė jokio gydymo, tik apžiūrėjo. Giliai širdyje labai džiaugiuosi geromis naujienomis bei kylančia mintimi, jog pagaliau po truputį pasiekėme gydymo vidurį. Po sekundės vėl veju geras mintis tolyn, nes vis neramu, o jei musų piktas vėžiukas vėl sugrįš? Tuo labiau, kad joks gydymas ar prevencija nebuvo taikyta šį kartą. Šiuo atveju manau reikia vertinti situaciją blaiviai, realiai be papildomų iliuzijų. Nors taip norisi sulaukti dar bent vienos kelionės be papildomų auglių. Šiuo metu Martynas jaučiasi neblogai. Kita kelionė į Šveicariją numatoma po mėnesio. Linkėjimai nuo Martyno!“