Minėdama 10-ties metų jubiliejų „Mamų unija“ net kelis šimtus žmonių subūrė prie Baltojo tilto

 

mamu unijos 10 ties metu jubiliejus prie baltojo tilto vilniuje 5b8d11a3b7ad35 82514903

Sekmadienio dieną „Mamų unija“ paminėjo netradiciškai. Švęsdami ir minėdami savo veiklos dešimtmetį labdaros fondo atstovai pievoje prie Baltojo tilto subūrė visus bičiulius, kolegas, rėmėjus ir partnerius. Čia įvyko visai šeimai skirtas renginys „Vienybės tiltas“, kurio metu visas dėmesys buvo skiriamas šeimoms auginančioms onkologinėmis ligomis sergančius vaikus.

Pasak „Mamų unijos“ prezidentės Eglės Mėlinauskienės, tai proga pabūti kartu bei ištarti „ačiū“ prie fondo prisidėjusiems ir jų veikloje aktyviai dalyvaujantiems bendraminčiams.

„Šiemet „Mamų unija” švenčia dešimtąjį savo veiklos gimtadienį. Rugsėjis pasaulyje minimas kaip vaikų onkologijos mėnuo. Be to, jau šešerius metus organizuojame renginius, kviečiančius visuomenę susivienyti, paminėti ir palaikyti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus bei jų šeimas. Tad šis laikas pasirinktas neatsitiktinai.

O renginio tikslas kaip ir kasmet toks pats – padėka tiems, be kurių pagalbos ir paramos negalėtume įgyvendinti gausybės svarbių darbų ir be kurių palaikymo sunku būtų įsivaizduoti nuolatinį tęstinį darbą. Ir nesvarbu ar tai buvo trumpa kelionė, ar ilgi draugystės metai. Kiekvieno indėlį labai vertiname ir šios dienos renginiu tariame „ačiū”, – dėstė E. Mėlinauskienė.

Programoje – visos dienos užsiėmimai ir švietėjiškos paskaitos

Kaip teigė E. Mėlinauskienė, visos dienos gimtadienio renginyje kiekvienas atrado jį dominančią temą ar veiklą. O pramogas ir įdomius užsiėmimus išbandė tiek suaugusieji, tiek vaikai.

„Šiandieną žvaliai rytą, kartu su sporto treneriu Ignu Bakėjumi, pradėjome smagiame „Rytėlyje“, išalkusių laukė gardus „Maisto pievos“ piknikas, mokytis motyvacijos ir kelio sąmoningumo link „Pažinimo medyje“ skatino asmeninio efektyvumo treneris Darius Ražauskas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai išmokė, kaip apsisaugoti nuo smurto artimoje aplinkoje, o Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pasakojo apie subalansuotą mitybą ir sveiką gyvenimo būdą.

Turiningą dieną vainikavo „X faktoriaus“ finalininkės Augustės Žičkutės, ir daininkių Monikos Gangos ir Kristinos Jurevičiūtės koncertas „Branginame tuos, kurie yra šalia“. Džiaugiamės, jog kiekviena veikla sulaukė tokio susidomėjimo, o sekmadienis susirinkusiųjų buvo praleistas prasmingai”, – sakė E. Mėlinauskienė.

Naujausias projektas – pagalbos centras sunkiai sergančių vaikų šeimoms

Pasak labdaros fondo prezidentės, renginiu buvo siekta atkreipti dėmesį ir į naują „Mamų unijos“ projektą – „Šeimos namai”. Tai reabilitacijos ir informacijos centras sunkiai sergantiems vaikams ir jų artimiesiems, kurio galutiniam įgyvendinimui vis dar trūksta lėšų.

„Esu įsitikinusi, jog viskas prasideda nuo vertybinių dalykų, meilės ir begalinio noro. Būtent iš to didelio noro padėti ir kilo „Šeimos namų“ projekto idėja. Ją, kartais išgirstu, vadina beprotiška. Pripažinsiu, nevyriausybinei organizacijai toks projektas – didžiulis iššūkis. O vykdomas jis gali būti tik privačių lėšų dėka. Todėl šiandien, kuomet matome į pabaigą einančius darbus, labiausiai norime padėkoti „Chicago Mothers foundation”, Airijos lietuviams, Anglijos lietuviams, kitoms užsienio lietuvių bendruomenėms, Kazickų šeimos, „Lietuvos energijos“ fondams, „McDonald‘s“ restoranų tinklui Lietuvoje.

Žinoma, iki visiško projekto įgyvendinimo dar trūksta lėšų 800 tūkst. eurų ir profesionalų rankų. Mes norime, kad Lietuvos sunkiai sergantys vaikai bei jų šeimos lengviau išgyventų sunkų ligos periodą, atsitiestų po dvasinių išgyvenimų, po sunkios ligos. Todėl, jei galite prisidėti prie vaikų gerovės ir Jūs, labai kviečiame tai padaryti“, – kvietė Eglė Mėlinauskienė.