Pirmosios Gustuko Kalėdos

Gustas 11 mėn. pasitiko pirmąsias savo gyvenimo Kalėdas, nors dar nesupranta šventės prasmės.
Tačiau, berniukas gali jausti mamos, tėčio džiaugsmą ir padėką jam pačiam už didžiausią Kalėdų dovaną – kad ir mažais žingsneliais, bet gerėjančią sveikatą ir kasdien išmokstamus naujus dalykus.
❤
Mažylis ką tik grįžo iš dar vienos, jau aštuntos gydymo kelionės ir dovanoja mums visiems tikėjimą, kad net ir pačius sunkiausius gyvenimo etapus galima įveikti, jaučiant gerų žmonių ištiestą pagalbos ranką.
Linkėdama Gustukui sveikatos ir vilties, dalinuosi berniuko mamos Ugnės išsamiu gydymo kelionės laišku:
❤✈
“ Grįžome (iš 8-ojo Gusto vizito Lozanoje) su stebuklingomis Kalėdinėmis žiniomis. MRT rezultatai rodo, kad kairėje akytėje sunyko praėjusį vizitą naikinti 4 vnt. naujų vėžinių ląstelių sankaupų, senos navikinės masės aktyvumo požymių nepastebėta, naujų navikų užuomazgų, patikros metu, neaptikta nei kairėje, nei dešinėje akytėse.
Sėdėdami aptarimų kambaryje su Prof. Munier ir jo komanda džiūgavome iki širdies gelmių, nes neįtikėtina, kad šį vizitą Gustui nereikėjo taikyti nei lazerio, nei šalčio terapijos, nei itraarterinės chemoterapijos, tačiau puikiai vieni kitus supratome, kad tokių stebuklingų naujienų kitus vizitus galime ir nesulaukti, nes Gusto liga (kitaip nei daugelio gydomų vaikučių) – bilateralinė (apėmusi abi akytes) ir ligos prognozės – nenuspėjamos. Atsigavimas po narkozės buvo itin skausmingas, lydimas begalinio klyksmo ir ašarų jūros.
Bebundant, nuo judesių gausos, išsinėrė, į po krūtinės ląstos oda esantį implantuotą centrinės venos kateterį su kamera (vadinamą „Portu“ angl. port-a-cath), įstatyta spec. adata. Šia adata gydymo procedūrų metu kaskart praduriama krūtinės oda virš „Porto“ ir po ja esanti kameros silikono pertvara, ir tuomet prie adatos galo jungiama lašinė sistema, kuri užtikrina sklandų vaistinių preparatų lašinimą. Ši adata krūtinės srityje būna tampriai pritvirtinta, tačiau Gustui besimuistant, išsinėrusi adata padarė žaizdelę, bet papildoma nuskausminamųjų dozė padėjo skausmą ir verksmą nuslopinti. Gustui galutinai atsigavus po narkozės, ligoninėje užtrukome ilgiau nei įprasta, nes žaizdelę dar buvo atėjęs apžiūrėti gydytojas. Laimei, viskas gyja gerai, ir atrodo, kad komplikacijų nėra.
Šiai dienai džiaugiamės visais pasiekimais, nes tik Šveicarijos (Jules-Gonin Eye Hospital ir Lausanne University Hospital (CHUV)) ligoninėse pradėto gydymo dėka Gustas turi išsaugotas abejas akytes (vienai iš jų pirminėmis prognozėmis buvo neatmetama ir šalinimo galimybė) ir sugrąžintą / naujai įgytą neįkainuojamą gyvenimo dovaną pagaliau matyti pasaulį, šiam momentui, tvirtų šešėlių, kontūrų, detalių pavidalu.
Nedrąsiai viliamės, kad Gusto ir pašnekovo socialinė akių žvilgsnių kalba (susitinkant akių žvilgsniams) taip pat kažkada bus ne tik utopija, bet bent iš dalies įmanoma galimybė.
Besiritant metams į pabaigą, širdingai norisi dar kartą VISIEMS, VISIEMS padėkoti už tvirtumo dovaną, įvairialypę pagalbą, palaikymą silpnume, nes tai mus sustiprino, išlaisvino nuo daugybės kliūčių kovojant su Gusto liga, kuri kaip peilis varstė širdį. Kiekvieno iš mūsų gyvenimas prasideda nuo dovanos – gyvenimo dovanos. Norisi nuoširdžiai palinkėti, kad sekantys metai kiekvienam iš mūsų dovanotų dar vieną gyvenimo dovaną – stiprią sveikatą, kad kasdienybėje netrūktų pačių geriausių dovanų – šypsenų, apkabinimų, įspūdžių. Norėtųsi, kad dažniau matytume pasaulį vaikų akimis – spalvingesnį, gyvesnį, spontaniškesnį, kad visos svajonės būtų galimos ir pasiekiamos.
Džiugių ir gyvenimu trykštančių žiemos švenčių! Būkite sveiki! „
❤
Kiekvienas Jūsų galite įnešti į Gusto ir kitų, Šveicarijoje besigydančių retą akies vėžį, vaikų gyvenimus daugiau šviesos ir vilties, pasirinkę periodinio aukojimo būdą.
Tereikia bet kuriame banko skyriuje arba naudojantis e-bankininkyste sudaryti periodinės paramos sutartį.
aukojant į sąskaitą: A.s LT 77 7300 0101 4079 5625
paypal sistemą: egle@mamuunija