Stiprusis kovotojas: šešiametis Gediminas pats ramino tėvus, sakydamas, jog viskas bus gerai

Užsitęsęs karščiavimas ir gydymas antibiotikais, iš pradžių, buvo įtartas kaip galimas bronchitas. Visgi, Gedimino mamą neramino gydytojų tyla ir simptomų progresavimas. Galiausiai, išgirsta limfomos diagnozė, kurios nesitiki nei viena šeima.

„Tą pačią akimirką buvome pervežti iš Klaipėdos į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros kliniką, kurioje pradėjome sūnaus gydymą“ – pasakoja Gedimino mama Kristina.

Šešiamečiui Gediminui buvo nustatyta Anaplastinė T lastelių limfoma. Gydymas apėmė šešis chemoterapijos kursus, po kiekvieno jų sekė dviejų savaičių pertrauka. Nors gydymas turėjo trukti apie aštuoniolika savaičių, visgi dėl chemoterapijos sukeltų savijautos komplikacijų bei Covid-19 pandemijos suvaržymų, gydymas užsitęsė. 

„Gediminas yra stiprus, aktyvus bei vidinę stiprybę spinduliuojantis vaikas. Manau, kad iš pradžių, jis pats aiškiai nesuprato, kas yra vėžys, onkologinė liga, tad išliko ramus ir tą ramybę perdavė mums, sakydamas, kad viskas bus gerai“ – prisimena Kristina.

Išgirsta onkologinės ligos diagnozė, visų pirma, pasėja nerimą, nežinomybę, baimę. Apima pasimetimas, kurį su laiku keičia susitelkimas ir ryžtas veikti. Gedimino mama dalinasi, kad labiausiai ilgoje kovoje su vėžiu padėjo artimųjų visapusiškas palaikymas bei gydytojų profesionalumas. „Esame laimingi, kad tiek Klaipėdoje, tiek Vilniuje Gediminu rūpinosi itin nuoširdūs ir palaikantys gydytojai, ypač dėkingi esame gydytojai Sigitai Stankevičienei. Mamų unijos Šeimos namuose mums buvo suteiktas ne tik apgyvendinimas, bet ir įvairi parama ir pagalba. O, svarbiausia, grįžus iš ligoninės po sudėtingų gydymo seansų, čia mes jautėmės apsupti ramybės”, – pasakoja Kristina. 

 Sukrečiančios ir netikėtos gyvenimo aplinkybės keičia įprastą dienų tėkmę. Gedimino mama dalinasi, kad liga perorientavo jų šeimos rutiną, kurios centre – sūnus ir jo sveikata. „Nors dienos režimas itin pakito, visgi labiausiai ši patirtis perorientavo šeimos vertybes, sustiprino mūsų šeimą bei santykius su seneliais“, – atvirauja Kristina.

Dažnai vis dar pastebima baimė prašyti pagalbos. Baimė būti nesuprastam ar pajuoktam.

„Gyvenime esu pratusi, ką galiu, pasidarau pati, ko nepajėgiu – prašau, kitų pagalbos. Būdama ligoninėje pastebėjau, kad kitos mamos nežino, kokios pagalbos galėtų sulaukti iš Mamų unijos, todėl pati plačiai skleidžiau žinią apie fondo veiklą. Mano patirtis rodo, kad čia galima išsikalbėti, čia būsi išgirstas ir suprastas, čia gausi visokeriopą paramą bei ramybę. Nors patys ligoninėje gavome psichologinę pagalbą, visgi mačiau mamų, kurioms to itin trūko. Jos pervargusios, išsekusios, todėl bet kokia parama kiekvienai šeimai, susidūrusiai su onkologine liga, yra itin reikalinga“, – pasakoja Gedimino mama.

 Kristinos balse girdimas pozityvumas ir viltis visam laikui įveikti šeimos kovą su klastinga liga, o pasiekus pergalę – laukia naujai atsiveriantis gyvenimo etapas. „Šiuo metu mane neramina tik nežinia dėl Gedimino adaptacijos socialiniame gyvenime, kaip jam seksis palaikyti discipliną, kaip jį priims kiti vaikai, ar nepatirs patyčių… Dėl ligos negalėjome lankyti parengiamosios klasės, tačiau patys savarankiškai nemažai mokėmės ir rugsėjį planuojame drąsiai atverti pirmos klasės duris“, – savo mintimis dalinasi Kristina.

 Visą laikotarpį, kol Gediminas gydėsi, Mamų unijos Šeimos namai buvo sklidini berniuko vijurkiškos energijos ir skambaus juoko. Gediminas itin bendraujantis, todėl glaudžiai susidraugavo su iš Ukrainos atvykusios šeimos berniuku Maksimu. Neišsenkantis aplinkinių dėmesys, organizuojamos šventės, lavinamieji užsiėmimai, dovanos – visa tai, padėjo Gediminui nukreipti mintis nuo gydymo proceso ir pasidžiaugti valiūkiška vaikyste bei susikurti pozityvumu pripildytus ilgo gydymo prisiminimus. 

Šiai dienai Gediminas jau grįžęs į savo namus Klaipėdoje ir laukia balandžio 25 d., kuomet jam bus atliekama kompiuterinė tamografija ir paaiškės ar prireiks palaikomojo gydymo ar bus pervestas į remisiją. 

Norėdami prisidėti prie šių nuostabių kovotojų komandos, kviečiame Jus tapti Mamų unijos fondo veiklos rėmėjais. Tai galite padaryti skirdami 1,2 % GPM paramą: https://mamuunija.lt/10543/