Vilkaviškiečiai ištiesė pagalbos ranką vėžio paliestiems vaikams

Vienos kedes Istorija Vilkaviskyje

Vilkaviškis susivienijo ir ištiesė pagalbos ranką vėžio paliestų vaikų šeimoms. Lapkričio 22 d. Vilkaviškio parapijos salėje įsikūrė Lietuvą dėl vėžiu sergančių vaikų solidarizavusi herojė kėdė, kuri praėjusią savaitę pradėjo projekto „Vienos kėdės istorija” keliones po Lietuvą. Ją Vilkaviškyje žvarbų vakarą pasitiko garsūs muzikantai, atlikėjai, šokėjai ir per 250 padėti vėžiu sergantiems vaikams norinčių padėti vilkaviškiečių.

Paramos renginio dalyviai 2

„Tikriausiai jau nebeliko Lietuvoje šeimų, kurios nebūtų susidūrusios su šia klastinga liga. Kai kurie iš mūsų patys esame patyrę, ką reiškia ši diagnozė ir tai labai motyvuoja padėti kitiems. Mums visiems drauge svarbu rasti sprendimus, kurie padėtų šią ligą įveikti kuo greičiau ir oriau. Vienas iš šių projektų yra Mamų unijos Šeimų namai, kuriuose jau greitai įsikurs vėžiu sergančių vaikų šeimos. Visi žinome, kad tokie namai labai reikalingi, nes tik kėdės šalia vaiko jau seniai nepakanka”, – sakė Vilija Jakubauskė, asociacijos ,,Startas Vilkaviškio kraštui” narė, sumaniusiu suburti vilkaviškiečius į šią kilnią akciją.

Renginio metu šeimos dalinosi savo išgyvenimais, patyrimais. Jų teigimu, tokiose situacijose, kai susiduri su vėžio diagnose, gelbti tikėjimas ir stiprina viltis.

Renginį vedė Vilma Balandienė, kuri papasakojo, jog yra sirgusi onkologine liga ir jos brolis Kybartų miestelio kunigas Vaidotas Labašauskas, kuris ją palaikė sunkiomis akimirkomis. Jis simboliskai atsisėdo ant kėdės ir susijaudinęs pradėjo renginį malda už sergančius, pasveikusius vaikus, jų šeimas bei geros valios žmones esančius salėje.

Vėliau labdaringą vakarą skambėjo „BassGliss“ – Viktorijos Smailytės (arfa) ir Sauliaus Karkos (trombonas) duetas, žiūrovus nustebino puikaus vokalo savininkė solistė Urtė Lazdauskaitė ir Žygimantas Baltrūnas, šoko šokių studijos „Šokantys bateliai“ šokėjai, kolektyvai „Norija“ ir „Norijamm“ (vad. Vilija Jakubauskė).

 Vienos kedes istorijos kelione po Lietuva

„Esame dėkingi visiems, kurie dalyvavote viename gražiausių bendruomenių solidarumo projekte – „Vienos kėdės istorija“. Žmonių surinktos lėšos skiriamos pirmajam ir vieninteliui Lietuvoje vėžio paliestų vaikų šeimų centro – Šeimų namų įkūrimui. Mums trūksta labai nedaug, kad kitąmet čia galėtų įsikurti pirmosios šeimos iš visos Lietuvos. Džiaugiamės, jog Vilkaviškis, pirmasis miestas po Vilniaus, kuriame įsikūrė mūsų „Vienos kėdės istorija” susivienijo dėl mūsų šeimų ”, – sakė paramos labdaros fondo „Mamų unija” prezidentė Eglė Mėlinauskienė.

Vilkaviškiečiai „Šeimų namams” paaukojo 2360 eur. Renginį globojo ,,Startas Vilkaviškio kraštui” nariai.

„Vienos kėdės istorija” – rugsėjo 16 d. Lietuvoje startavusi paramos akcija, skirta padėti užbaigti Vilniuje statomus visiems Lietuvoje vėžiu sergantiems vaikams ir Vilniuje besigydantiems „Mamų unijos Šeimos namus“ ir atkreipti visuomenės dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria visa vėžiu sergančio vaiko šeima. Prie projekto prisideda žymūs Lietuvos žmonės, projekto rėmėjai. Surinkus trūkstamas lėšas, jau kitų metų pradžioje „Šeimos namuose“ įsikurs pirmosios šeimos.

Vienos kedes Istorija Vilkaviskyje

 

Vienos kedes Istorija Vilkaviskyje 2

 

Vienos kedes apdovanojimai

 

Savininke soliste Urte Lazdauskaite ir Zygimantas Baltrunas

 

Kolektyvas Norijamm

 

Kolektyvas Norija

 

Nuotraukos: Inga Labašauskienė