Žinomos mamos įprasmino gimtadienio šventę: vėžiu sergančiam kūdikiui paaukojo daugiau nei tūkstantį eurų

ineta puzaraite zvaguliene baiba skurstene serdiuke renata jampolske 78781907

Vakar žinomos mamos susirinko į neeilinę šventę, kurios metu buvo ne tik minimas žaidimų kambario „Minimukų Namukai“ ketverių metų gimtadienis, bet ir kviečiama aukoti pinigus 9 mėnesių mažyliui Martynui, kuris serga akies vėžiu. Šventės pabaigoje buvo surinkta 1245 eurų. Iš viso gydymui Šveicarijoje metams reikia apie 20–30 tūkst.

Labdaros ir paramos fondo „Mamų unija“ įkūrėja Eglė Mėlinauskienė džiaugėsi, kad žaidimų kambario gimtadienis tapo ne tik gražia, bet ir prasminga švente. „Minumukų Namukų“ įkūrėja ir savininkė Ina Zinkevičienė jau daugelį metų yra mūsų savanorė. Ji pati pasiteiravo, ar šiuo metu turime kokį nors vaiką, kuriam reikalinga parama. 9 mėnesių Martynui pavasarį buvo diagnozuotas akies vėžys. Ši liga nėra gydoma Lietuvoje, nes yra pakankamai reta, ir Lietuvai per brangu turėti tokią aparatūrą. Todėl šeimai reikia važiuoti gydytis į Šveicariją“, – pasakojo Eglė.

Akies vėžiu dažniausiai suserga kūdikiai. Kuo anksčiau ši liga pastebima, tuo greičiau pagydoma. „Jei uždelsi, gresia akies išėmimas, liga gali nukeliauti iki smegenų. Be to, kuo mažesnis žmogus, tuo greičiau liga vystosi“, – pasakojo E.Mėlinauskienė. Anot jos, gydymas metams kainuoja apie 20–30 tūkst. Priklausomai nuo to, kiek reikia vizitų ir kaip ilgai jie trunka. Tiesa, per metus liga nėra išgydoma. Tam reikia 2–3 metų. „Antrais metais vizitai tampa retesni, bet vis tiek važiuoti reikia abiem tėveliams. Vienam susitvarkyti su kūdikiu yra pakankamai sudėtinga”, – sake „Mamų unijos” įkūrėja.

Ji džiaugėsi, kad lietuviai nėra abejingi kito skausmui. „Berniukas susirgo pavasarį, mes pradėjome rinkti lėšas vasarą. Labai bijojau vasaros laiko, nes visi atostogauja, niekam nerūpi, maniau, kad niekas nenorės atkreipti dėmesio į kito skausmą. Bet teko dar kartą įsitikinti, kad lietuviai yra jautrūs, dosnūs ir neabejingi, ypač kai kalbame apie vaikus“, – tvirtino pašnekovė.